Aktualności

Budowa Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Tucholi, fot. Andrzej Goiński
Budowa Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Tucholi, fot. Andrzej Goiński

W Tucholi powstaje Zakład Opiekuńczo-Leczniczy

Szpital Tucholski jest na finiszu budowy nowego Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego. Wczoraj (11 kwietnia) budowę odwiedził marszałek Piotr Całbecki, prezes zarządu szpitala Jarosław Katulski oraz starosta tucholski Michał Mróz. Obiekt powstaje przy wsparciu prawie 5 milionowej dotacji z naszego programu regionalnego.

Nowy czterokondygnacyjny budynek Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego powstał w Tucholi przy ulicy Mickiewicza. Jest to oczekiwana inwestycja dla mieszkańców powiatu tucholskiego, ponieważ obecnie szpital posiada jedynie 17 łóżek dla osób przewlekle chorych. W ramach tego projektu poza budową ośrodka zaplanowano także zakup sprzętu medycznego oraz wyposażenia (między innymi łóżka szpitalne). Całkowita wartość projektu to 11,1 mln złotych, a kwota dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-20 wyniosła 4,9 mln złotych.

Środki z naszego Regionalnego Programu Operacyjnego umożliwiają budowę, rozbudowę lub modernizację także innych placówek w regionie, które niosą pomoc osobom potrzebującym, niesamodzielnym i wymagającym stałej opieki. Jedną z największych inwestycji jest przebudowa budynku szpitala w Strzelnie, w którym także powstanie zakład opiekuńczo-leczniczy. Wśród zakończonych już przedsięwzięć jest budowa centrum pomocowego sióstr albertynek w Bydgoszczy, które mieści stołówkę oraz pokoje interwencyjne dla ofiar przemocy domowej i ośrodek terapeutyczny dla osób próbujących wyjść z bezdomności lub uzależnienia (więcej). W Brodnicy rozbudowano Centrum Caritas o pomieszczenia dla środowiskowego domu samopomocy i bursy szkolnej (więcej). Samorząd województwa partycypował też w kosztach budowy nowego Hospicjum Światło w Toruniu, które powstanie w sąsiedztwie szpitala na Bielanach (więcej). Z kolei w Browinie w powiecie toruńskim otwarto zmodernizowany i rozbudowany Dom Pomocy Społecznej (więcej).

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

12 kwietnia 2023 r.

Budowa Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Tucholi, fot. Tomasz Czachorowski/eventphoto.com.pl dla UMWKPBudowa Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Tucholi, fot. Tomasz Czachorowski/eventphoto.com.pl dla UMWKPBudowa Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Tucholi, fot. Tomasz Czachorowski/eventphoto.com.pl dla UMWKPBudowa Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Tucholi, fot. Tomasz Czachorowski/eventphoto.com.pl dla UMWKPBudowa Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Tucholi, fot. Tomasz Czachorowski/eventphoto.com.pl dla UMWKPBudowa Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Tucholi, fot. Tomasz Czachorowski/eventphoto.com.pl dla UMWKPBudowa Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Tucholi, fot. Andrzej GoińskiBudowa Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Tucholi, fot. Andrzej Goiński