Aktualności

„Jutro będzie za późno” w Teatrze Muzycznym, materiały promocyjne
„Jutro będzie za późno” w Teatrze Muzycznym, materiały promocyjne

Premiera w Teatrze Muzycznym

„Jutro będzie za późno” Wiesławy Sujkowskiej, monodram inspirowany twórczością Wiery Gran, to kolejna premiera Kujawsko-Pomorskiego Impresaryjnego Teatru Muzycznego w Toruniu. Spektakl w reżyserii Agnieszki Płoszajskiej na scenie Pałacu Dąmbskich zobaczymy od dziś do niedzieli (20-22 maja). W roli Wiery Gran wystąpi Aleksandra Lis.

 

Wiera Gran, a właściwie Weronika Grynberg, była polską piosenkarką, aktorką kabaretową i filmową. W latach trzydziestych wykonywała w warszawskich kabaretach piosenki o miłości, których do wybuchu wojny nagrała 60 na 28 płytach. Od wiosny 1942 r. występowała w Cafe Sztuka w warszawskim getcie. Do końca życia odpierała zarzuty, że wyjście z getta okupiła kolaboracją z gestapo. Pragnienie oczyszczenia się z pomówień przybrało u niej formę obsesji.

 

„Jutro będzie za późno” opowiada o artystce już na skraju życia, która robi remanent z tego, co przyszło jej przeżyć. Tekst, często oparty na nagranych wspomnieniach samej Wiery, to jednocześnie dowcipne, złośliwe i ironiczne refleksje nad życiem, światem i wartościami, którym bywamy wierni. A to wszystko jest przeplatane piosenkami wykonywanymi przez Wierę Gran.

 

Więcej informacji na stronie Kujawsko-Pomorskiego Impresaryjnego Teatru Muzycznego w Toruniu, instytucji kultury samorządu województwa kujawsko-pomorskiego.

 

Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

 

17 maja 2016 r.

Ostatnia aktualizacja: 20 maja 2016 r.