Aktualności

Obchody rocznicy wybuchu II wojny światowej w Toruniu, fot, Mikołaj Kuras
Obchody rocznicy wybuchu II wojny światowej w Toruniu, fot, Mikołaj Kuras

W rocznicę wybuchu II wojny światowej

We wtorek (1 września) w Bydgoszczy i Toruniu oraz w wielu innych miejscowościach w całym regionie odbyły się obchody 76. rocznicy wybuchu drugiej wojny światowej.

 

W Bydgoszczy wtorkowe obchody rozpoczęły się mszą w kościele garnizonowym Najświętszej Marii Panny Królowej Pokoju, po której obecni przemaszerowali na Stary Rynek, gdzie odbyły się główne uroczystości. Uczestnicy wysłuchali także wiązanki melodii patriotycznych. Samorząd województwa reprezentował wicemarszałek Zbigniew Ostrowski. W czwartek (3 września) odbędą się uroczystości upamiętniające ofiary niemieckiej dywersji w Bydgoszczy. Rozpoczną się w południe przed tablicą poświęconą temu wydarzeniu na Cmentarzu Bohaterów Bydgoszczy przy ul. gen. S. Grzmota-Skotnickiego 1.

 

Toruńskie uroczystości odbyły się 1 września w południe pod pomnikiem Ku Czci Poległych i Pomordowanych przez Hitlerowskiego Najeźdźcę w Latach 1939-1945 w alei Jana Pawła II. Po oficjalnych wystąpieniach odbył się koncert Orkiestry Garnizonu Toruń. Samorząd województwa reprezentowali marszałek Piotr Całbecki oraz radny województwa Waldemar Przybyszewski. 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

1 września 2015 r.

ostatnia aktualizacja: 2 września 2015 r.

Obchody rocznicy wybuchu II wojny światowej w Toruniu, fot, Mikołaj KurasObchody rocznicy wybuchu II wojny światowej w Toruniu, fot, Mikołaj KurasObchody rocznicy wybuchu II wojny światowej w Toruniu, fot, Mikołaj KurasObchody rocznicy wybuchu II wojny światowej w Toruniu, fot, Mikołaj KurasObchody rocznicy wybuchu II wojny światowej w Toruniu, fot, Mikołaj KurasObchody rocznicy wybuchu II wojny światowej w Toruniu, fot, Mikołaj KurasObchody rocznicy wybuchu II wojny światowej w Toruniu, fot, Mikołaj KurasObchody rocznicy wybuchu II wojny światowej w Toruniu, fot, Mikołaj KurasObchody rocznicy wybuchu II wojny światowej w Toruniu, fot, Mikołaj KurasObchody rocznicy wybuchu II wojny światowej w Toruniu, fot, Mikołaj Kuras