Aktualności

Festiwal Smaku w Grucznie, fot. Filip Kowalkowski
Festiwal Smaku w Grucznie, fot. Filip Kowalkowski

W poszukiwaniu smaków (zdjęcia)

Bogactwo kulinarne kraju, kultura stołu i lokalne rękodzieło – w Grucznie w powiecie świeckim 19 sierpnia zakończyła się trzynasta edycja Festiwalu Smaku.

 

Podczas dwudniowej (18-19 sierpnia) imprezy licznie zgromadzeni amatorzy dobrego smaku mieli niepowtarzalną okazję do degustacji różnych odmian miodu, wędlin, win i powideł. W trakcie festiwalu stu pięćdziesięciu twórców i producentów prezentowało, poddawało degustacji, a także sprzedawało swoje wyroby. Wydarzeniu towarzyszyły prezentacje kulinarne, konferencje naukowe o przeszłości i teraźniejszości w kuchni oraz konkurs na najlepszy smak. Z uczestnikami festiwalu spotkał się marszałek Piotr Całbecki. Więcej na stronie festiwalu.

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

20 sierpnia 2018 r.

Ostatnia aktualizacja: 21 sierpnia 2018 r.

 

Festiwal Smaku w Grucznie, fot. Filip KowalkowskiFestiwal Smaku w Grucznie, fot. Filip KowalkowskiFestiwal Smaku w Grucznie, fot. Filip KowalkowskiFestiwal Smaku w Grucznie, fot. Filip KowalkowskiFestiwal Smaku w Grucznie, fot. Filip KowalkowskiFestiwal Smaku w Grucznie, fot. Filip KowalkowskiFestiwal Smaku w Grucznie, fot. Filip KowalkowskiFestiwal Smaku w Grucznie, fot. Filip KowalkowskiFestiwal Smaku w Grucznie, fot. Filip KowalkowskiFestiwal Smaku w Grucznie, fot. Filip Kowalkowski