Aktualności

Festiwal Smaków w Grucznie, fot. Tymon Markowski dla UMWKP
Festiwal Smaków w Grucznie, fot. Tymon Markowski dla UMWKP

Paszport Turystyczny: Festiwal Smaków i inne propozycje

Tym razem z Paszportem Turystycznym bawimy się między innymi w Grucznie, gdzie w sobotę i niedzielę odbywa się Festiwal Smaków – smakowita impreza z tradycją i licznym gronem wiernych bywalców. Nasz Paszport Turystyczny to wakacyjna akcja podróżowania po najciekawszych miejscach na Kujawach i Pomorzu z propozycjami fajnych imprez w całym regionie. Na najaktywniejszych uczestników czekają nagrody.

 

  • Gruczno, 18-19 sierpnia

Festiwal Smaku
Dolina przy zabytkowym Młynie

Jak to w Grucznie – będzie hucznie! To już 13. Edycja Festiwalu Smaku i choć organizatorzy nie ulegają przesądom, na wszelki wypadek zabezpieczyli (tu cytat): „czarne koty i takież owce”. Wypas owiec już widzieliśmy, kotów pewnie nie będzie trzeba fatygować. Chyba że przyjdą same, zwabione obfitością unoszących się w powietrzu aromatów. Już 14 sierpnia odbył się konkurs Smaków Roku, ale dopiero w weekend malownicza gruczeńska dolina wypełni się, niczym bulgocący kociołek, kulinarnymi rozmaitościami z regionu, z kraju i ze świata. Jak zwykle poprowadzi nas Wisła i przywitają przydrożne jabłonie…

Więcej na:
http://festiwalsmaku.pl/
https://pl-pl.facebook.com/gruczno/

 

  • Cekcyn, 17-18 sierpnia
    XIII Cekcyn Electronic Music Festival

Gminny Ośrodek Kultury i plaża

 

Cierpliwi czekają na sobotnie granie nad Jeziorem Wielkim Cekcyńskim, mniej cierpliwi przybędą już w piątek na festiwalowy support do Gminnego Ośrodka Kultury w Cekcynie. Sierpniowe noce nie dają na siebie długo czekać, dlatego sobotni koncert (od godz. 20:00) odbędzie się w scenerii zachodzącego słońca, nadjeziornego zmierzchu i gwieździstego nieba. To będzie wieczór elektronicznych dźwięków i elektryzujących doznań…

Wystąpią: Przemysław Skuz; Bartosz Ogrodowicz; Electronic-Revival oraz Józef Skrzek, Krzysztof Puma Piasecki i Jacek Pelc.

Więcej na:
https://pl-pl.facebook.com/CekcynEMF/
http://cekcynfestival.pl/#/aktualnosci

 

  • Ostromecko, 18-19 sierpnia
    VI edycja:Jak to Szwed pod Bydgoszczą wojował” – rekonstrukcja historyczna

Zespół Pałacowo-Parkowy w Ostromecku

sobota godz. 11:00-23:00, niedziela godz. 11:00-15:00

 

W dolinie Wisły nieraz zdarzał się „potop”. Czy na tych ziemiach większy lęk budził żywioł rzeki czy też szwedzkie wojsko, które w XVII wieku dosłownie zalało Rzeczpospolitą? Brać szlachecka z „Sarmackiego Dziedzictwa” opowie o tym nie tylko słowem, ale i czynem, używając swego oręża, a także iście sarmackiej fantazji. Zobaczymy jak Szwedzi zajęli dwór Dorpowskich w Ostromecku (dzisiejszy Pałac Stary). Będziemy świadkami potyczek pomiędzy wojskami Czarneckiego a Szwedami broniącymi się w widłach Wisły i Brdy. Sarmaci wezmą udział w turnieju szabli bojowej, turnieju łuczniczym, a także pokazach konnych. Poznamy dawne zawody, jak kowalstwo czy płatnerstwo. Również po tej stronie Wisły odbędzie się konkurs kulinarny. Weekend w Ostromecku? Na bogato!


Więcej na:

http://www.palacwostromecku.pl/wydarzenie.php?eventId=585

 

 

Kujawsko-Pomorska Organizacja Turystyczna

i Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

 

17 sierpnia 2018 r.