Aktualności

Spotkanie z Pawłem Wojciechowskim i Marcinem Lewandowskim, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl
Spotkanie z Pawłem Wojciechowskim i Marcinem Lewandowskim, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl

W Kujawsko-Pomorskiem lekkoatletyka ma się dobrze

W przyszłym roku na Stadionie im. Zdzisława Krzyszkowiaka w Bydgoszczy odbędą się Drużynowe Mistrzostwa Europy w lekkoatletyce. W piątek (12 października) marszałek Piotr Całbecki i wicemarszałek Zbigniew Ostrowski spotkali się w Urzędzie Marszałkowskim z ambasadorami tej imprezy, reprezentantami CWSZ Zawisza: biegaczem średniodystansowym Marcinem Lewandowskim i tyczkarzem Pawłem Wojciechowskim.

 

Marcin Lewandowski to były mistrz Europy w biegu na dystansie 800 metrów oraz aktualny wicemistrz Europy w biegu na 1500 metrów, Paweł Wojciechowski to były mistrz świata i medalista Mistrzostw Europy. Ambasadorką DME jest także Iga Baumgart-Witan (BKS Bydgoszcz) – mistrzyni Europy i halowa mistrzyni świata w sztafecie 4 x 400 m, która nie mogła uczestniczyć w spotkaniu. Podczas wizyty naszych mistrzów przekazano im listy gratulacyjne oraz zapowiedziano ideę ogłoszenia roku 2019 – Rokiem Lekkiej Atletyki na Kujawach i Pomorzu.

 

Okazją do podsumowań wyjątkowego roku dla polskiej lekkoatletyki, pełnego medali podczas Mistrzostw Europy w Berlinie i Halowych Mistrzostw Świata w Birmingham, był ogólnopolska Gala Laurów Królowej Sportu, która odbyła się w sobotę (13 października) w hotelu City w Bydgoszczy. Zawodnikami roku zostali Justyna Święty-Ersetic (AZS AWF Katowice) i Adam Kszczot (RKS Łódź). Laurem honorowym wyróżniono zmarła w tym roku Irenę Szewińską.

 

Organizacja imprez mistrzowskich, medale naszych zawodników podczas zawodów europejskich i światowych oraz bardzo zdolne młode pokolenie lekkoatletów, czego dowodem było zwycięstwo w klasyfikacji medalowej województw podczas tegorocznej 24. Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, która odbyła się w czerwcu na Stadionie Śląskim w Chorzowie, sprawiają, że Kujawy i Pomorze są wyjątkowym miejscem na lekkoatletycznej mapie kraju.

 

Beata Krzemińska

Rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

15 października 2018 r.

 

Spotkanie z Pawłem Wojciechowskim i Marcinem Lewandowskim, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.plSpotkanie z Pawłem Wojciechowskim i Marcinem Lewandowskim, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.plSpotkanie z Pawłem Wojciechowskim i Marcinem Lewandowskim, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.plSpotkanie z Pawłem Wojciechowskim i Marcinem Lewandowskim, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.plSpotkanie z Pawłem Wojciechowskim i Marcinem Lewandowskim, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.plSpotkanie z Pawłem Wojciechowskim i Marcinem Lewandowskim, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.plSpotkanie z Pawłem Wojciechowskim i Marcinem Lewandowskim, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.plSpotkanie z Pawłem Wojciechowskim i Marcinem Lewandowskim, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.plSpotkanie z Pawłem Wojciechowskim i Marcinem Lewandowskim, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.plSpotkanie z Pawłem Wojciechowskim i Marcinem Lewandowskim, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.plSpotkanie z Pawłem Wojciechowskim i Marcinem Lewandowskim, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.plSpotkanie z Pawłem Wojciechowskim i Marcinem Lewandowskim, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.plGala Lauru Królowej Sportu, fot. Filip KowalkowskiGala Lauru Królowej Sportu, fot. Filip KowalkowskiGala Lauru Królowej Sportu, fot. Filip KowalkowskiGala Lauru Królowej Sportu, fot. Filip KowalkowskiGala Lauru Królowej Sportu, fot. Filip KowalkowskiGala Lauru Królowej Sportu, fot. Filip KowalkowskiGala Lauru Królowej Sportu, fot. Filip KowalkowskiGala Lauru Królowej Sportu, fot. Filip KowalkowskiGala Lauru Królowej Sportu, fot. Filip KowalkowskiGala Lauru Królowej Sportu, fot. Filip KowalkowskiGala Lauru Królowej Sportu, fot. Filip KowalkowskiGala Lauru Królowej Sportu, fot. Filip KowalkowskiGala Lauru Królowej Sportu, fot. Filip KowalkowskiGala Lauru Królowej Sportu, fot. Filip KowalkowskiGala Lauru Królowej Sportu, fot. Filip KowalkowskiGala Lauru Królowej Sportu, fot. Filip Kowalkowski