Aktualności

Finał Kujawsko-Pomorskiego Przeglądu Kapel, fot. Andrzej Goiński
Finał Kujawsko-Pomorskiego Przeglądu Kapel, fot. Andrzej Goiński

Long Lonely Winter najlepszą kapelą w regionie

W piątek (12 października) na placu dominikańskim w Toruniu odbył się finał Kujawsko-Pomorskiego Przeglądu Kapel – konkursu pod patronatem marszałka Piotra Całbeckiego. Z jedenastu finałowych zespołów najlepszą kapelą okrzyknięto „Long Lonely Winter” z Bydgoszczy.

 

Do udziału w konkursie zaprosiliśmy amatorskie zespoły muzyczne z naszego województwa, które nie posiadały profesjonalnych teledysków oraz nagrań komercyjnych. Wygrana w konkursie była dla nich szansą na rozpoczęcie kariery i nagranie debiutanckiego albumu. W piątek (12 października) na placu dominikańskim przy I Liceum Ogólnokształcącym w Toruniu po otwarciu imprezy przez Elżbietę Glurę, dyrektor I LO, wysłuchaliśmy 11 zakwalifikowanych do finału formacji (pełna lista).

 

Najlepszą kapelą okazał się zespół „Long Lonely Winter” z Bydgoszczy, a jego członkowie otrzymali nagrodę główną – 5 tysięcy złotych. Jury wyróżniło także zespół „Wiadomo” z Torunia, który w nagrodę spędzi 10 godzin w profesjonalnym studiu nagraniowym.

 

Organizatorami imprezy byli Urząd Marszałkowski i I Liceum Ogólnokształcące w Toruniu.

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

15 października 2018 r.

 

Finał Kujawsko-Pomorskiego Przeglądu Kapel, fot. Andrzej GoińskiFinał Kujawsko-Pomorskiego Przeglądu Kapel, fot. Andrzej GoińskiFinał Kujawsko-Pomorskiego Przeglądu Kapel, fot. Andrzej GoińskiFinał Kujawsko-Pomorskiego Przeglądu Kapel, fot. Andrzej GoińskiFinał Kujawsko-Pomorskiego Przeglądu Kapel, fot. Andrzej GoińskiFinał Kujawsko-Pomorskiego Przeglądu Kapel, fot. Andrzej GoińskiFinał Kujawsko-Pomorskiego Przeglądu Kapel, fot. Andrzej GoińskiFinał Kujawsko-Pomorskiego Przeglądu Kapel, fot. Andrzej GoińskiFinał Kujawsko-Pomorskiego Przeglądu Kapel, fot. Andrzej GoińskiFinał Kujawsko-Pomorskiego Przeglądu Kapel, fot. Andrzej GoińskiFinał Kujawsko-Pomorskiego Przeglądu Kapel, fot. Andrzej Goiński