Aktualności

Unitas Dutat dla Kujawsko-Pomorskiego Związku Piłki Siatkowej, fot. Tymon Markowski
Unitas Dutat dla Kujawsko-Pomorskiego Związku Piłki Siatkowej, fot. Tymon Markowski

Unitas Durat dla związku siatkarskiego

Obchodzący czterdziestolecie działalności Kujawsko-Pomorski Związek Piłki Siatkowej został odznaczony medalem marszałka województwa Unitas Durat Palatinatus Cuiaviano-Pomeraniensis. Ceremonia z udziałem wicemarszałka Zbigniewa Ostrowskiego odbyła się w miniony czwartek (22 grudnia) w Bydgoszczy.

 

– To ta struktura stoi za sukcesami kujawsko-pomorskiej siatkówki: sportowymi i organizacyjnymi, indywidualnymi zawodników i klubowymi, ostatnimi i tymi sprzed kilku lat. Co ważne, związek wspiera siatkarską młodzież. Nasze siatkarki i nasi siatkarze, którzy grają w renomowanych polskich i europejskich klubach, są ambasadorami regionu w kraju i za granicą – podkreśla marszałek Piotr Całbecki.  

 

Związek współorganizował wielkie imprezy siatkarskie, w tym mistrzostwa świata mężczyzn w 2014 roku i mistrzostwa Europy kobiet 2009 oraz mecze ligi światowej, przyczynił się też do rozwoju karier wielu zawodników, m. in. wielokrotnego reprezentanta Polski Michała Winiarskiego, który jest wychowankiem Chemika Bydgoszcz.

 

Ceremonia wręczenia odznaczenia odbyła się 22 grudnia w bydgoskiej restauracji Maestra. Samorząd województwa reprezentował wicemarszałek Zbigniew Ostrowski.

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

28 grudnia 2016 r.

 

Unitas Dutat dla Kujawsko-Pomorskiego Związku Piłki Siatkowej, fot. Tymon MarkowskiUnitas Dutat dla Kujawsko-Pomorskiego Związku Piłki Siatkowej, fot. Tymon MarkowskiUnitas Dutat dla Kujawsko-Pomorskiego Związku Piłki Siatkowej, fot. Tymon Markowski