Aktualności

Uroczystość wręczenia umów o dofinansowanie projektów w ramach RPO i PROW, fot. Szymon Zdziebło/Tarantoga.pl
Uroczystość wręczenia umów o dofinansowanie projektów w ramach RPO i PROW, fot. Szymon Zdziebło/Tarantoga.pl

Umowy RPO i PROW: edukacja, przedsiębiorczość i infrastruktura

W środę (25 lipca) w Urzędzie Marszałkowskim odbyła się uroczystość wręczenia umów o dofinansowanie 10 projektów ramach naszego Regionalnego Programu Operacyjnego oraz Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Środki trafią na przedsięwzięcia edukacyjne, wspieranie przedsiębiorczości oraz rozwój infrastruktury i oferty turystyczno-rekreacyjnej.

 

– Tym razem przekazujemy środki na podwyższanie wiedzy i umiejętności uczniów, przede wszystkim w zakresie przedmiotów przyrodniczych. To kompetencje premiujące młodych, którzy chcą zdobyć wyższe wykształcenie zwłaszcza w obszarze nauk ścisłych i politechnicznych kierunków studiów. Ciekawe projekty wspieramy też w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Środki trafią między innymi na pomoc przedsiębiorcom. Jeden z nich planuje budowę łodzi-domów pływających – trzymamy kciuki aby to przedsięwzięcie się udało – mówi marszałek Piotr Całbecki.

 

Samorząd województwa zakontraktował dotąd ponad 48 procent środków z puli, którą dysponujemy w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Od początku jego realizacji podpisano już blisko 1250 umów o dofinansowanie projektów (592 z Europejskiego Funduszu Społecznego oraz 657 z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego). Wsparcie z Urzędu Marszałkowskiego trafiło też na realizację 600 przedsięwzięć w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

 

Wśród przekazanych dziś beneficjentom umów w ramach RPO są cztery projekty edukacyjne dotyczące podnoszenia jakości kształcenia i rozwoju kompetencji kluczowych dzieci i młodzieży. Skorzysta blisko 1,1 tysiąca uczniów i 80 nauczycieli ze szkół podstawowych (w tym specjalnych) oraz średnich w powiatach chełmińskim, aleksandrowskim i wąbrzeskim. Chodzi między innymi o dodatkowe zajęcia z zakresu nauk matematyczno-przyrodniczych, technologii informatycznych, języków obcych, zajęcia wyrównawcze dla uczniów z najsłabszymi wynikami, a także doposażenie pracowni. Beneficjentami są samorządy powiatowe oraz gmina miasta Wąbrzeźno, a suma dofinansowania to blisko 1,9 miliona złotych.

 

Lista umów w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego

 

Umowy o dofinansowanie sześciu projektów podpisali beneficjenci Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Środki trafią na założenie oraz rozwój firm przez przedsiębiorców z gmin Włocławek, Lubicz (powiat toruński) i Brzozie (powiat brodnicki) a suma wsparcia na ten cel to 650 tysięcy złotych.

 

Kolejne ponad 300 tysięcy złotych dofinansowania z PROW pomoże zrealizować projekty z zakresu rozwoju ogólnodostępnej infrastruktury i oferty turystycznej i rekreacyjnej. Gmina Lubień Kujawski (powiat włocławski) pozyskała środki na budowę ścieżki przyrodniczej nad Jeziorem Lubieńskim, gmina Lubraniec (powiat włocławski) na modernizację płyty stadionu miejskiego, a gmina Gąsawa (powiat żniński) na wydanie przewodnika po atrakcjach gminy oraz wyposażenie informacji turystycznej przy stacji kolejki wąskotorowej w Gąsawie.

 

Lista umów w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

25 lipca 2018 r.

ostatnia aktualizacja: 26 lipca 2018 r.

 

Uroczystość wręczenia umów o dofinansowanie projektów w ramach RPO i PROW, fot. Szymon Zdziebło/Tarantoga.plUroczystość wręczenia umów o dofinansowanie projektów w ramach RPO i PROW, fot. Szymon Zdziebło/Tarantoga.plUroczystość wręczenia umów o dofinansowanie projektów w ramach RPO i PROW, fot. Szymon Zdziebło/Tarantoga.plUroczystość wręczenia umów o dofinansowanie projektów w ramach RPO i PROW, fot. Szymon Zdziebło/Tarantoga.plUroczystość wręczenia umów o dofinansowanie projektów w ramach RPO i PROW, fot. Szymon Zdziebło/Tarantoga.plUroczystość wręczenia umów o dofinansowanie projektów w ramach RPO i PROW, fot. Szymon Zdziebło/Tarantoga.plUroczystość wręczenia umów o dofinansowanie projektów w ramach RPO i PROW, fot. Szymon Zdziebło/Tarantoga.plUroczystość wręczenia umów o dofinansowanie projektów w ramach RPO i PROW, fot. Szymon Zdziebło/Tarantoga.plUroczystość wręczenia umów o dofinansowanie projektów w ramach RPO i PROW, fot. Szymon Zdziebło/Tarantoga.plUroczystość wręczenia umów o dofinansowanie projektów w ramach RPO i PROW, fot. Szymon Zdziebło/Tarantoga.plUroczystość wręczenia umów o dofinansowanie projektów w ramach RPO i PROW, fot. Szymon Zdziebło/Tarantoga.plUroczystość wręczenia umów o dofinansowanie projektów w ramach RPO i PROW, fot. Szymon Zdziebło/Tarantoga.plUroczystość wręczenia umów o dofinansowanie projektów w ramach RPO i PROW, fot. Szymon Zdziebło/Tarantoga.plUroczystość wręczenia umów o dofinansowanie projektów w ramach RPO i PROW, fot. Szymon Zdziebło/Tarantoga.plUroczystość wręczenia umów o dofinansowanie projektów w ramach RPO i PROW, fot. Szymon Zdziebło/Tarantoga.pl