Aktualności

Dzieci na basenie w Rypińskim Centrum Sportu, fot. Mikołaj Kuras
Dzieci na basenie w Rypińskim Centrum Sportu, fot. Mikołaj Kuras

Uczymy pływać

Trwają zajęcia w ramach tegorocznej edycja programu „Umiem pływać”, realizowanego we współpracy Urzędu Marszałkowskiego, Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz ponad pół setki gmin z naszego regionu. W zajęciach nauki pływania weźmie udział w sumie 3,5 tysiąca uczniów z klas 1-3 szkół podstawowych.

 

– W regionie intensywnie inwestujemy nie tylko w rozbudowę bazy sportowej, ale również w projekty wspierające aktywność fizyczną mieszkańców. Szczególnie zależy nam na zachęceniu do uprawiania sportu jak największej liczby dzieci i młodzieży – mówi marszałek Piotr Całbecki.

 

Istotą programu „Umiem pływać” jest nabycie i rozwinięcie podstawowych umiejętności pływackich przez najmłodszych adeptów tej dyscypliny sportu, którymi są uczniowie klas 1-3 szkół podstawowych. Zajęcia odbywają się na krytych pływalniach, prowadzone są przez osoby posiadające odpowiednie kwalifikacje i uprawnienia, w wymiarze 20 godzin lekcyjnych na każdego uczestnika, z częstotliwością 1-2 razy w tygodniu, w grupach liczących nie więcej niż 15 osób. Końcowym elementem zajęć będzie sprawdzian poziomu opanowania podstawowych umiejętności pływackich.

 

W tym roku do udziału w przedsięwzięciu zgłosiło się 55 gmin Program będzie wdrażany w dwóch turach – od marca do czerwca oraz po przerwie wakacyjnej od września do grudnia. Realizatorem projektu jest Kujawsko-Pomorski Związek Pływacki. Tegoroczny budżet przedsięwzięcia to 1 milion złotych, z czego połowa to środki samorządu województwa.

 

Lista gmin uczestniczących w programie „Umiem pływać”

Harmonogram zajęć

 

W ramach poprzednich edycji programu „Umiem pływać” w zajęciach nauki pływania wzięło udział ponad 12 tysięcy dzieci (Więcej o realizacji programu w 2015 roku).

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

25 kwietnia 2016 r.

ostatnia aktualizacja: 31 maja 2016 r.