Aktualności

Wśród regionalnych produktów turystycznych z Certyfikatem Polskiej Organizacji Turystycznej jest toruński Bella Skyway Festival. Najbliższa odsłona tego wydarzenia rozpocznie się 23 sierpnia (fot. Andrzej Goiński)
Wśród regionalnych produktów turystycznych z Certyfikatem Polskiej Organizacji Turystycznej jest toruński Bella Skyway Festival. Najbliższa odsłona tego wydarzenia rozpocznie się 23 sierpnia (fot. Andrzej Goiński)

Turystyczny certyfikat jakości

Kujawsko-Pomorska Organizacja Turystyczna zaprasza do udziału w konkursie „Najlepszy Produkt Turystyczny – Certyfikat Polskiej Organizacji Turystycznej”. Nagroda jest przyznawana za najbardziej atrakcyjne, nowatorskie i przyjazne turystom produkty turystyczne w danym roku. Certyfikaty są paszportem otwierającym dostęp do działań promocyjnych i marketingowych w kraju i za granicą.

 

Certyfikaty POT przyznawane są w trzech formach: Certyfikatu POT, Złotego Certyfikatu POT i Certyfikatu Internautów. Złoty Certyfikat może uzyskać ten produkt turystyczny, który w latach ubiegłych otrzymał Certyfikat POT i został twórczo rozwinięty. Certyfikat Internautów wskazany zostanie w drodze konkursu internetowego przeprowadzonego na portalu informacyjnym o zasięgu ogólnopolskim.

 

Pierwszy etap konkursu to eliminacje regionalne prowadzone przez Kujawsko-Pomorską Organizację Turystyczną, które wyłonią trzy produkty oraz jednego kandydata do Złotego Certyfikatu. Prawo zgłaszania kandydatur do konkursu przysługuje samorządom terytorialnym i gospodarczym, instytucjom, twórcom produktów turystycznych, stowarzyszeniom, fundacjom turystycznym, przedsiębiorcom, a także organizatorom turystyki.

 

Tegoroczna edycja konkursu prowadzona jest za pomocą aplikacji online, dostępnej pod adresem: konkurs.pot.gov.pl oraz www.polskapodajdalej.pl . Produkty turystyczne zgłaszać można do 30 września. Więcej informacji oraz regulamin.

 

Certyfikat Polskiej Organizacji Turystycznej otrzymało dotąd dziesięć produktów z województwa kujawsko-pomorskiego (więcej):

  • Bella Skyway Festival
  • Festyn Archeologiczny w Biskupinie;
  • Chełmo – Miasto Zakochanych;
  • Żywe Muzeum Piernika w Toruniu;
  • Międzynarodowy Festiwal Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych CAMERIMAGE;
  • Fort IV w Toruniu;
  • Wenecka Noc z Parowozami;
  • Planetarium im. Dziewulskiego w Toruniu;
  • Szlak Piastowski;
  • Wyspa Młyńska w Bydgoszczy.

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

8 sierpnia 2016 r.

ostatnia aktualizacja: 6 września 2016 r.