Aktualności

Turniej rycerski w Golubiu-Dobrzyniu w 2019 r., fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP
Turniej rycerski w Golubiu-Dobrzyniu w 2019 r., fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

Turniej rycerski na zamku w Golubiu-Dobrzyniu

Wojowie z Włoch, Niemiec, Szwecji, Francji, Kanady, Australii i Polski staną w szranki podczas 47. Wielkiego Międzynarodowego Turnieju Rycerskiego, który odbędzie się w weekend (7-9 lipca) na zamku w Golubiu-Dobrzyniu. Partnerem głównym wydarzenia jest samorząd województwa kujawsko-pomorskiego.

 

– Turniej w Golubiu-Dobrzyniu był pierwszą współczesną imprezą tego typu w Polsce. Co roku na golubskim wzgórzu rywalizują śmiałkowie ze wszystkich zakątków kraju, a także z Europy i świata. Turniej stał się wyznacznikiem prężnie działającego ruchu odtwórstwa historycznego, a także marką naszego województwa – zapraszał przed wydarzeniem marszałek Piotr Całbecki.

 

Zmagania rozpoczną się w piątek (7 lipca) przejściem orszaku rycerskiego na golubski rynek. W sobotę (8 lipca) odbędą się eliminacje turniejów: kuszniczego i łuczniczego, konnego, młodych rycerzy, rycerzy pieszych, ciężkozbrojnych. Poza tym zgromadzeni goście zobaczą pokaz Chorągwi Husarskiej Województwa Kujawsko-Pomorskiego i międzynarodowy konny turniej zręcznościowy Włochy-Szwecja. Późnym wieczorem odbędzie się pokaz kaskaderski „Koń i ogień – dwa żywioły”. Finały wszystkich konkurencji oraz zakończenie turnieju odbędzie się w niedzielę (9 lipca).

 

Program wydarzenia na stronie Międzynarodowy Turniej Rycerski 2023 – Zamek Golubski

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

7.07.2023 r.