Aktualności

„Tajemnica Tomka Sawyera” w Toruniu, fot. Mikołaj Kuras
„Tajemnica Tomka Sawyera” w Toruniu, fot. Mikołaj Kuras

Teatralny prezent na mikołajki

„Tajemnica Tomka Sawyera” i „Gra warta piernika, czyli Maurycy i kolędnicy” to dwa spektakle dla całych rodzin, które prezentują artyści Kujawsko-Pomorskiego Impresaryjnego Teatru Muzycznego podczas mikołajkowego tournée po województwie. W niedzielę (4 grudnia) zespół teatru odwiedził Toruń, w poniedziałek (5 grudnia) wystąpił w Bydgoszczy, wczoraj (6 grudnia) odwiedził Włocławek, dziś (7 grudnia) zawita do Grudziądza, a jutro (8 grudnia) do Inowrocławia. Specjalną mikołajkową ofertę ma dla mieszkańców regionu także toruński Medyk

 

Tournée Teatru Muzycznego po województwie to już coroczna, przedświąteczna tradycja. Zapraszamy dzieci wraz z opiekunami na ciepłe, pogodne i radosne spektakle, które idealnie sprawdzą się jako mikołajkowy prezent dla najmłodszych – zachęca marszałek Piotr Całbecki.

 

W Toruniu, Bydgoszczy, Włocławku i Grudziądzu najmłodsi oglądają „Tajemnicę Tomka Sawyera”, w inowrocławskim Kujawskim Centrum Kultury artyści teatru prezentują „Grę wartą piernika, czyli Maurycy i kolędnicy”.

 

„Tajemnica Tomka Sawyera” to musical oparty na motywach powieści dla dzieci „Przygody Tomka Sawyera” Marka Twaina. Muzykę napisał znany toruński bluesman Sławomir Wierzcholski, za reżyserię odpowiada Giovanny Castellanos. Podczas spektaklu można usłyszeć jedenaście piosenek  nawiązujących do XIX-wiecznej, amerykańskiej muzyki folk, w stylu hillbilly.

 

„Gra warta piernika, czyli Maurycy i kolędnicy” to pogodna, bożonarodzeniowa historia właściciela sklepu z tradycyjnymi piernikami, który kiepsko odnajduje się w świecie, gdzie miarą szczęścia stał się zysk. Do tej współczesnej wersji „opowieści wigilijnej” Tomasz Lewandowski przygotował nowe aranżacje popularnych pastorałek Wandy Chotomskiej, z muzyką Teresy Niewiarowskiej.

 

Wydarzenie jest finansowane ze środków budżetu Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

 

Więcej informacji na stronie Kujawsko-Pomorskiego Impresaryjnego Teatru Muzycznego, instytucji kultury samorządu województwa kujawsko-pomorskiego.

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

30 listopada 2016 r.

Ostatnia aktualizacja: 7 grudnia 2016 r.

 

 

„Tajemnica Tomka Sawyera” w Toruniu, fot. Mikołaj Kuras„Tajemnica Tomka Sawyera” w Toruniu, fot. Mikołaj Kuras„Tajemnica Tomka Sawyera” w Toruniu, fot. Mikołaj Kuras„Tajemnica Tomka Sawyera” w Toruniu, fot. Mikołaj Kuras„Tajemnica Tomka Sawyera” w Toruniu, fot. Mikołaj Kuras„Tajemnica Tomka Sawyera” w Toruniu, fot. Mikołaj Kuras„Tajemnica Tomka Sawyera” w Toruniu, fot. Mikołaj Kuras„Tajemnica Tomka Sawyera” w Toruniu, fot. Mikołaj Kuras„Tajemnica Tomka Sawyera” w Toruniu, fot. Mikołaj Kuras„Tajemnica Tomka Sawyera” w Toruniu, fot. Mikołaj Kuras„Tajemnica Tomka Sawyera” w Toruniu, fot. Mikołaj Kuras„Tajemnica Tomka Sawyera” w Toruniu, fot. Mikołaj Kuras„Tajemnica Tomka Sawyera” w Toruniu, fot. Mikołaj Kuras