Aktualności

Daniel Rochna po zdobyciu srebrnego medalu w keirinie, fot. pzkol.pl
Daniel Rochna po zdobyciu srebrnego medalu w keirinie, fot. pzkol.pl

Torowe medale naszych kolarzy

Dwa medale Mistrzostw Świata Juniorów i cztery krążki Młodzieżowych Mistrzostw Europy – to dorobek toruńskich kolarzy torowych na najważniejszych imprezach sezonu.

 

Michał Kwiatkowski i Michał Gołaś mogą spać spokojnie. Na Kujawach i Pomorzu rosną ich następcy! Młodzi toruńscy kolarze z sukcesami startowali w Młodzieżowych Mistrzostwach Europy i Mistrzostwach Świata Juniorów w kolarstwie torowym.

 

Najpierw w portugalskim kurorcie Anadia odbyły się Mistrzostwa Europy Juniorów i Młodzieżowców w kolarstwie torowym. Kolarze z Kujawsko-Pomorskiego wywalczyli tam cztery medale:

  • srebro – Daniel Rochna (UKS Copernicus Toruń) w keirinie juniorów
  • srebro – Cezary Łączkowski (TKK Pacific Nestle Fitness Cycling Team Toruń) i Daniel Rochna w sprincie drużynowym juniorów
  • brąz – Cezary Łączkowski w keirnie juniorów
  • brąz – Michał Lewandowski (UKS Copernicus Toruń) w sprincie drużynowym młodzieżowców U-23. 

 

Cała trójka kolarzy to stypendyści marszałka województwa.

 

Tydzień temu w Montichiari (Włochy) odbyły się Mistrzostwa Świata Juniorów, gdzie z powodzeniem startowali Rochna i Łączkowski. Pierwszy krążek dla naszej reprezentacji wywalczyli Łukasz Kowal (KKS Gostyń/SMS Żyrardów), Cezary Łączkowski (TKK Pacific Nestle Fitness Team) i Daniel Rochna (UKS Copernicus Toruń/SMS Żyrardów), rywalizujący w sprincie drużynowym. W finałowym biegu pokonali oni Brytyjczyków, sięgając po brąz. Złoto wywalczyli Rosjanie, a srebro Niemcy.

 

Z kolei w keirinie o czołowe lokaty rywalizowali Cezary Łączkowski (TKK Pacific Nestle Fitness Team/SMS Żyrardów) i Daniel Rochna (UKS Copernicus Toruń/SMS Żyrardów). Lepiej z naszej dwójki w finale wypadł Rochna, dokładając do polskiego worka medali kolejne srebro. Dla Łączkowskiego, który bliski był już zdobycia brązu, szanse przekreślił upadek na ostatnim wirażu. Złoto wywalczył Rosjanin Pavel Perchuk, a brąz Australijczyk James Brister. 

 

Departament Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego

 

31 sierpnia 2017 r.