Aktualności

Fot. Mikołaj Kuras
Fot. Mikołaj Kuras

Teatr Muzyczny proponuje

W najbliższych tygodniach na gości Kujawsko-Pomorskiego Impresaryjnego Teatru Muzycznego w Toruniu czekają dwie premiery oraz dwa koncerty. Dla osób uwielbiających połączenie muzyki z teatrem wizyta w Pałacu Dąmbskich wydaje się być obowiązkiem.

 

Pierwszą premierą teatru w nowym roku będzie spektakl dla małych dzieci „Afrykańska przygoda” (sobota 18 lutego). Jest to opowieść o podróży do egzotycznej krainy, o której śni główny bohater Jacuś. Historia opowiadania jest bez słów – językiem gestów, muzyki i światła. Przez to fabuła jest całkowicie zrozumiała nawet dla najmłodszych widzów, a  częste zmiany kolorowej scenografii i pojawiający się kolejni bohaterowie przykują uwagę maluchów.

 

Dwa tygodnie później (sobota 4 marca) premiera kolejnej musicalowej propozycji teatru. Tym razem będzie to „Musicodrama – musical kieszonkowy”, czyli historia odwiecznego konfliktu pokoleń, w której głównymi bohaterkami są matka i córka. Podczas spektaklu arie operowe będą konkurować z hitami muzyki rozrywkowej (m. in. Adele, Frank Sinatra, Elvis Presley, Carole King) w nowych aranżacjach.

 

Działalność teatru to także koncerty. W Dzień Zakochanych (14 lutego) na scenie w Pałacu Dąmbskich wystąpi zespół Atrakcyjny Kazimierz, który zaprezentuje przekrojowy materiał z wieloletniego dorobku muzycznego. Z kolei 24 lutego utwory ze swojej debiutanckiej płyty „TyJaMy- czyli Fragmenty Listów Niewykorzystanych” zaprezentuje zespół z nurtu piosenki artystycznej Béa.

 

W międzyczasie na scenie teatru zobaczymy znane już produkcje: „Walc kameralny, czyli Pan Wasowski mniej znany’, „Machiavelli”, „Siostry Parry” i „Bar pod zdechłym psem”.

 

Więcej informacji na stronie Kujawsko-Pomorskiego Impresaryjnego Teatru Muzycznego w Toruniu, instytucji kultury samorządu województwa kujawsko-pomorskiego.

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

1 lutego 2017 r.

Ostatnia aktualizacja: 6 lutego 2017 r.