Aktualności

Gruzińscy widzowie zobaczyli spektakl „Hemar. Marchewka - próba generalizacji”, fot. Paweł Modliński
Gruzińscy widzowie zobaczyli spektakl „Hemar. Marchewka – próba generalizacji”, fot. Paweł Modliński

Muzyczny na festiwalu teatralnym w Gruzji

Kujawsko-Pomorski Impresaryjny Teatr Muzyczny po raz kolejny pokazał swoją sztukę na zagranicznym festiwalu. Wczoraj (6 lipca) najnowszy spektakl „Hemar. Marchewka – próba generalizacji” zobacyli widzowie festiwalu teatralnego w gruzińskim Kutaisi, stolicy regionu Imereti.

 

W spektaklu muzycznym w reżyserii Bartka Wyszomirskiego główną rolę grają piosenki i teksty satyryczne Mariana Hemara. Historie inspirowane zapiskami Hemara układają się  w muzyczną opowieść o polityce i miłości.  Wszystkie utwory śpiewają i wykonują instrumentalnie aktorzy Teatru Muzycznego: Michał Chorosiński, Jeremiasz Gzyl, Karolina Michalik i Paulina Grochowska. Spektakl swoją premierę miał 27 czerwca.

 

Festiwal teatralny regionu Imereti jest imprezą prezentującą teatry alternatywne. Uczestnikami są teatry z miast leżących w regionie Imereti, takich jak: Kutaisi, Zestaphon, Chiatura, Tskaltubo, Khoni, Samtredia, Vani, Bagdati, Kharagauli, Sachkhere, Terjola, Tkibuli. Tegoroczna edycja trwa od 20 czerwca do 7 lipca. Dzięki inicjatywie gubernatora regionu do uczestnictwa w festiwalu został zaproszony także Kujawsko-Pomorski Impresaryjny Teatr Muzyczny  oraz teatry uchodźców z Osetii i Abchazji. Uczestnicy wydarzenia zostaną nagrodzeni w dwunastu kategoriach.

 

Wyjazd do Gruzji to kolejny zagraniczny występ Teatru Muzycznego – w listopadzie ubiegłego roku spektakl „Siostry Parry” zaprezentowany został na festiwalu teatralnym w Wiedniu.

 

Więcej informacji na stronie Kujawsko-Pomorskiego Teatru Muzycznego w Toruniu, instytucji kultury samorządu województwa kujawsko-pomorskiego.

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

6 lipca 2016 r.

Ostatnia aktualizacja: 7 lipca 2016 r.