Aktualności

Wystawy podczas festiwalu Sztuka natury można oglądać między innymi w toruńskim Dworze Artusa, fot. Mikołaj Kuras
Wystawy podczas festiwalu Sztuka natury można oglądać między innymi w toruńskim Dworze Artusa, fot. Mikołaj Kuras

Sztuka natury na filmach i fotografiach

Wystawy fotograficzne, spotkania z uznanymi fotografikami przyrody z kraju i zagranicy oraz przegląd filmów o tematyce przyrodniczej wypełniają program współorganizowanego przez Urząd Marszałkowski X Międzynarodowego Festiwalu Fotografii i Filmu Przyrodniczego „Sztuka Natury” 2017.

 

To impreza dla wszystkich tych, którzy łączą fascynację przyrodą z pasją fotografowania i filmowania; którzy utrwalają w obiektywie to co w naturze ulotne, a często niedostępne i jeszcze nieodkryte – napisał marszałek Piotr Całbecki we wstępie do publikacji towarzyszącej festiwalowi.

 

Festiwal rozpoczął się 3 listopada w Kowalewie Pomorskim (powiat golubsko-dobrzyński), gdzie w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury odbył się wernisaż wystawy „Natura wokół nas”, we Włocławku w Centrum Kultury Browar B od 17 listopada można oglądać wystawę „Podpatrzone w naturze”, zaś w bydgoskim Muzeum Fotografii od 23 listopada ekspozycję „Na ścieżkach natury”.

 

Od poniedziałku (27 listopada) festiwal odbywa się w Toruniu. Jego oficjalne otwarcie odbędzie się jutro (1 grudnia) w Dworze Artusa. Podczas spotkania zaplanowano między innymi wernisaż wystawy pokonkursowej „Sztuka natury”, rozdanie nagród w konkursie oraz spotkanie z Krystyną Czubówną. Do niedzieli w ramach festiwalu w klubie Od Nowa spotkania z gośćmi specjalnymi imprezy, m.in. Zbigniewem Preisnerem, Jaroslavem Velicką, Bożeną i Janem Walencikami oraz francuskim fotografem Michelem d’Oultremontem, a także projekcie filmów i wernisaże wystaw przyrodniczych.

 

Program wydarzenia.

 

Organizatorami wydarzenia są Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Urząd Miasta Torunia oraz Polskie Zrzeszenie Inżynierów i Techników Sanitarnych Oddział w Toruniu.

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

30 listopada 2017 r.