Aktualności

Budynek nowo wyremontowanego oddziału wewnętrznego w szpitalu powiatowym w Mogilnie, fot. Andrzej Goiński/UMWKP
Otwarcie nowo wyremontowanego oddziału wewnętrznego w szpitalu powiatowym w Mogilnie, fot. Andrzej Goiński/UMWKP

Szpital w Mogilnie skorzystał z pakietu antykryzysowego

Z udziałem przewodniczącej sejmiku województwa Elżbiety Piniewskiej i wojewody Mikołaja Bogdanowicza został 5 stycznia otwarty nowo wyremontowany oddział wewnętrzny w szpitalu powiatowym w Mogilnie. Warta 1,5 miliona złotych inwestycja została sfinansowana ze środków marszałkowskiego pakietu antykryzysowego, czyli samorządowego wojewódzkiego programu przeciwdziałania epidemii Covid-19 oraz łagodzenia jej skutków w sferze społecznej i w gospodarce.

Gruntowny remont oddziału obejmował m.in. wymianę instalacji, w tym wentylacji, klimatyzacji i systemu dostarczania gazów medycznych, wymianę stolarki drzwiowej i położenie nowych posadzek. Dzięki środkom pakietu antykryzysowego placówka zakupiła również urządzenie do bezpiecznej dekontaminacji pomieszczeń, a wcześniej specjalistyczny ambulans wyposażony w aparaturę intensywnej terapii oraz respirator transportowy. Łączna wartość wsparcia przekracza 2 miliony złotych.

– Szpital w Mogilnie to dobry przykład tego, jak działa segment medyczny naszego pakietu antykryzysowego, obejmujący wsparciem wszystkie publiczne lecznice regionu, w tym szpitale powiatowe – mówi marszałek Piotr Całbecki.

Zobacz:

Mogileńska placówka jest jedną z tych, które konsekwentnie korzystają ze środków naszego Regionalnego Programu Operacyjnego (RPO). W ubiegłym roku zakończyła się warta 18 milionów złotych rozbudowa placówki, w ramach której powstało m.in. nowe skrzydło kompleksu szpitalnego. Obecnie prowadzone są tu trzy finansowane w ramach RPO  przedsięwzięcia inwestycyjne: termomodernizacja budynku filii w Strzelnie i rozbudowa tamtejszego kompleksu pod potrzeby przyszłego zakładu opiekuńczo-leczniczego oraz  termomodernizacja budynku przychodni dziecięcej w Mogilnie. Wcześniej, także dzięki RPO, szpital wzbogacił się o gastroskop i kolonoskop oraz automatyczną stację do mycia i dezynfekcji tych urządzeń. Łączna wartość wszystkich tych projektów przekracza 31 milionów złotych.

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

5 stycznia 2021 r.

Ostatnia aktualizacja: 7 stycznia 2020 r.

Otwarcie nowo wyremontowanego oddziału wewnętrznego w szpitalu powiatowym w Mogilnie, fot. Andrzej Goiński/UMWKPOtwarcie nowo wyremontowanego oddziału wewnętrznego w szpitalu powiatowym w Mogilnie, fot. Andrzej Goiński/UMWKPOtwarcie nowo wyremontowanego oddziału wewnętrznego w szpitalu powiatowym w Mogilnie, fot. Andrzej Goiński/UMWKPOtwarcie nowo wyremontowanego oddziału wewnętrznego w szpitalu powiatowym w Mogilnie, fot. Andrzej Goiński/UMWKPOtwarcie nowo wyremontowanego oddziału wewnętrznego w szpitalu powiatowym w Mogilnie, fot. Andrzej Goiński/UMWKPOtwarcie nowo wyremontowanego oddziału wewnętrznego w szpitalu powiatowym w Mogilnie, fot. Andrzej Goiński/UMWKPOtwarcie nowo wyremontowanego oddziału wewnętrznego w szpitalu powiatowym w Mogilnie, fot. Andrzej Goiński/UMWKPOtwarcie nowo wyremontowanego oddziału wewnętrznego w szpitalu powiatowym w Mogilnie, fot. Andrzej Goiński/UMWKPOtwarcie nowo wyremontowanego oddziału wewnętrznego w szpitalu powiatowym w Mogilnie, fot. Andrzej Goiński/UMWKPOtwarcie nowo wyremontowanego oddziału wewnętrznego w szpitalu powiatowym w Mogilnie, fot. Andrzej Goiński/UMWKPOtwarcie nowo wyremontowanego oddziału wewnętrznego w szpitalu powiatowym w Mogilnie, fot. Andrzej Goiński/UMWKPOtwarcie nowo wyremontowanego oddziału wewnętrznego w szpitalu powiatowym w Mogilnie, fot. Andrzej Goiński/UMWKPOtwarcie nowo wyremontowanego oddziału wewnętrznego w szpitalu powiatowym w Mogilnie, fot. Andrzej Goiński/UMWKPOtwarcie nowo wyremontowanego oddziału wewnętrznego w szpitalu powiatowym w Mogilnie, fot. Andrzej Goiński/UMWKPOtwarcie nowo wyremontowanego oddziału wewnętrznego w szpitalu powiatowym w Mogilnie, fot. Andrzej Goiński/UMWKPOtwarcie nowo wyremontowanego oddziału wewnętrznego w szpitalu powiatowym w Mogilnie, fot. Andrzej Goiński/UMWKPOtwarcie nowo wyremontowanego oddziału wewnętrznego w szpitalu powiatowym w Mogilnie, fot. Andrzej Goiński/UMWKPOtwarcie nowo wyremontowanego oddziału wewnętrznego w szpitalu powiatowym w Mogilnie, fot. Andrzej Goiński/UMWKPOtwarcie nowo wyremontowanego oddziału wewnętrznego w szpitalu powiatowym w Mogilnie, fot. Andrzej Goiński/UMWKP