Aktualności

W przygotowaniu „Szlachetnej Paczki” wziął udział marszałek Piotr Całbecki fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP
W przygotowaniu „Szlachetnej Paczki” wziął udział marszałek Piotr Całbecki fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

Szlachetna pomoc przed świętami

Trzy rodziny z naszego województwa otrzymały pomoc w ramach akcji „Szlachetna Paczka”. Trafiły do nich środki czystości, sprzęt rehabilitacyjny, lodówka, telewizor, żywność, zastawa kuchenna i odzież. Paczki zostały przygotowane przez pracowników Urzędu Marszałkowskiego. W ich pakowaniu wziął udział marszałek Piotr Całbecki.

 

Drodzy przyjaciele. Cieszymy się, że możemy wam pomóc. Chcemy, by te święta były dla was weselsze i bogatsze. Mamy wszystko to o co nas prosiliście. Życzymy wam radosnych i błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia – powiedział marszałek Piotr Całbecki.

 

Urząd Marszałkowski od 12 lat przyłącza się do „Szlachetnej Paczki”. W zbiórkę zaangażowali się  jego pracownicy. Na ten cel udało się zebrać 12.292 złotych. W tym roku pomoc została skierowana do trzech rodzin. Wsparcie odebrał pan Krzysztof z powiatu toruńskiego, pan Hendryk z Grudziądza i rodzina z powiatu włocławskiego.

 

„Szlachetna Paczka” to ogólnopolski projekt społeczny organizowany przez Stowarzyszenie Wiosna. Celem akcji jest pomoc rodzinom znajdującym się niezależnie od nich w trudnej sytuacji materialnej. Przygotowane paczki trafiają do potrzebujących dwa tygodnie przed Bożym Narodzeniem.

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

15 grudnia 2023 r.