Aktualności

Szkolenia komputerowe, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP
Szkolenia komputerowe, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP

Zapraszamy na szkolenia komputerowe

Marszałkowska Toruńska Agencja Rozwoju Regionalnego zaprasza nauczycieli, pracowników biurowych oraz wszystkich mieszkańców, którzy chcą rozwijać swoje umiejętności, do udziału w szkoleniach komputerowych. Chętni między 25. a 67. rokiem życia mogą skorzystać z bogatej oferty certyfikowanych kursów.

 

– Zdobywanie nowych umiejętności to inwestycja we własną przyszłość. Samorząd województwa przykłada dużą wagę do jakości kształcenia i czyni wiele, by umożliwić mieszkańcom naszego regionu, chcącym podnosić kluczowe kompetencje, odpowiednie warunki do wykorzystania ich potencjału. Zapraszamy do uczestnictwa w naszych szkoleniach komputerowych, a także językowych, które organizujemy w ramach innego projektu – mówi marszałek Piotr Całbecki. 

 

„Programy biurowe w administracji” to kurs przeznaczony nie tylko dla osób związanych zawodowo z pracą w biurze. Zakres programowy obejmuje między innymi edycję i formatowanie tekstów, arkusze kalkulacyjne, prezentacje multimedialne. Szkolenie trwa 80 godzin i realizowane jest w formie wyjazdowej. Najbliższe szkolenia rozpoczynają się w kwietniu.

 

Ciągła rekrutacja prowadzona jest na kursy pozwalające uzyskać certyfikat ECDL, który zaświadcza o posiadaniu podstawowych umiejętności w zakresie obsługi komputera. Jego uczestnicy uczą się korzystania ze sprzętu i internetu, poczty e-mail oraz programów z pakietu MS Office.

 

W lipcu i sierpniu nauczyciele z naszego regionu będą mieć szansę na podniesienie swoich kwalifikacji. W programie zajęć planowane są nowe metody kształcenia z wykorzystaniem narzędzi cyfrowych i internetowych zasobów dydaktycznych. Poruszana będzie również problematyka bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni oraz obsługi urządzeń. Szkolenie „Technologie informacyjno-komunikacyjne w pracy dydaktycznej” potrwa 60 godzin.

 

Miejsca szkoleń dostosowane są do uczestników i realizowane na terenie całego województwa. Kursanci mogą również skorzystać z dofinansowania kosztów dojazdu lub noclegu.

 

Projekt „Certyfikowane szkolenia komputerowe dla osób dorosłych z województwa kujawsko-pomorskiego” skierowany jest do osób od 25 do 67 roku życia, które mieszkają, pracują lub uczą się na terenie województwa kujawsko-pomorskiego. Z udziału wyłączone są osoby, które prowadzą działalność gospodarczą. Realizatorem jest Toruńska Agencja Rozwoju Regionalnego SA wraz z partnerami – firmą SEKA SA oraz Instytutem Badawczo-Szkoleniowym Sp. z o.o. Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020.

 

Szczegółowe informacje oraz formularz zgłoszeniowy są dostępne na stronie na stronie www.szkoleniakomputerowe.tarr.org.pl, udzielają ich także pracownicy.

 

Biuro projektu: Toruńska Agencja Rozwoju Regionalnego SA

ul. Włocławska 167

87-100 Toruń

e-mail: szkoleniakomputerowe@tarr.org.pl

tel. 56 699 54 89

 

Szkolenia komputerowe w liczbach:

  • 6 030 osób z regionu skorzysta ze szkoleń do końca czerwca 2023 roku
  • już ponad 5 tysięcy uczestników wzięło udział w szkoleniach od początku trwania projektu
  • ponad 1,5 tysiąca uczestników wzięło udział w szkoleniach w ubiegłym roku
  • ponad 390 grup przeszkolonych od początku realizacji projektu
  • grupy od 4 do 20 uczestników na jednym kursie – w zależności od tematyki i poziomu zaawansowania.

 

Więcej na temat kursów językowych można przeczytać na stronie internetowej projektu „Mówisz masz”.

 

Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

 

29 marca 2022 r.