Aktualności

Koncert noworoczny w Operze Nova, fot. Marek Chełminiak
Koncert noworoczny w Operze Nova, fot. Marek Chełminiak

Sylwestrowy weekend z kulturą

W najbliższy weekend pożegnamy stary rok i wejdziemy w nowy. Z tej okazji wojewódzkie instytucje kultury zaplanowały specjalny sylwestrowo-noworoczny program. Zapraszamy między innymi do Opery Nova, Filharmonii Pomorskiej, Teatru im. Wilama Horzycy i Kujawsko-Pomorskiego Impresaryjnego Teatru Muzycznego.

 

Koncerty sylwestrowo–noworoczne w Operze Nova to wyjątkowe wydarzenia, na które mieszkańcy nie tylko naszego regionu czekają cały rok. Widowiskowe spektakle łączące elementy gali operowej i scenicznego show na scenie opery po raz pierwszy widzowie zobaczą dziś (28 grudnia). I tak codziennie do wieńczącego koncertu noworocznego, doświadczą wyjątkowego widowiska z feerią barw i niezapomnianą muzyką. Więcej na stronie opery.

 

Filharmonia Pomorska w tym roku zaprasza na koncerty sylwestrowe (30 i 31 grudnia) we włoskim klimacie. Arie i duety z włoskich oper oraz pieśni neapolitańskie wykonają: Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Pomorskiej pod batutą Kaia Bumanna oraz Aleksandra Kubas-Kruk (sopran) i Tomasz Krzysica (tenor). Koncerty poprowadzą Katarzyna Marcysiak i Maciej Puto. Więcej na stronie filharmonii.

 

Sylwestrowy wieczór w Teatrze im. Wilama Horzycy upłynie pod znakiem najnowszej produkcji teatru „Tanga” Sławomira Mrożka w reżyserii Piotra Ratajczyka, spektaklu o konflikcie poglądów i systemów wartości. Po inscenizacji na widzów będą czekać dodatkowe atrakcje i niespodzianki. Więcej na stronie teatru.

 

Na tymczasowej scenie Teatru Muzycznego na Rynku Nowomiejskim 28 w wieczór sylwestrowy (31 grudnia) wystąpi duet Ewy Makomaskiej – aktorki Teatru Polskiego w Warszawie oraz Zbigniewa Rymarza – pianisty i kompozytora. W programie przeboje polskiej piosenki przed i powojennej. Oprócz części artystycznej nie zabraknie smacznego poczęstunku. Więcej na stronie teatru.

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

28 grudnia 2017 r.

 

Próba generalna do koncertów sylwestrowo-noworocznych w Operze Nova, fot. Marek ChełminiakPróba generalna do koncertów sylwestrowo-noworocznych w Operze Nova, fot. Marek ChełminiakPróba generalna do koncertów sylwestrowo-noworocznych w Operze Nova, fot. Marek ChełminiakPróba generalna do koncertów sylwestrowo-noworocznych w Operze Nova, fot. Marek Chełminiak