Aktualności

Uroczyste otwarcie wyremontowanego budynku Komendy Powiatowej Policji w Chełmnie, fot. Mikołaj Kuras
Uroczyste otwarcie wyremontowanego budynku Komendy Powiatowej Policji w Chełmnie, fot. Mikołaj Kuras

Święto Policji

Wojewódzkie obchody Święta Policji odbyły się 14 lipca w Chełmnie. W programie znalazły się m. in. otwarcie wyremontowanego budynku Komendy Powiatowej, awanse na wyższe stopnie służbowe dla policjantek i policjantów, ceremonia wręczenia odznaczeń i medali zasłużonym funkcjonariuszom, a po południu festyn dla mieszkańców miasta. Samorząd województwa reprezentował wicemarszałek Zbigniew Ostrowski.

 

Policyjne święto w naszym regionie nieprzypadkowo odbywało się właśnie w Chełmnie. To w tym mieście policjanci wprowadzili się właśnie z powrotem do zmodernizowanego po kapitalnym remoncie budynku Komendy Powiatowej. Rozpoczęty w 2015 roku pierwszy etap inwestycji – termomodernizacja obiektu połączona z remontem dachu – został sfinansowany z naszego RPO 2007-2013. W drugim etapie przeprowadzono roboty budowlane wewnątrz budynku i zakupiono nowe wyposażenie. 

 

W strukturach kujawsko-pomorskiej policji służy ponad 5 tysięcy funkcjonariuszy i ponad 700 pracowników cywilnych. Mamy Komendę Wojewódzką w Bydgoszczy oraz 19 komend miejskich i powiatowych.  Samorząd województwa wspiera działania policji na rzecz bezpieczeństwa pomagając w zakupach i inwestycjach. W ostatnich latach doposażyliśmy komendy – m. in. w nowoczesne motocykle, specjalistyczne radiowozy, samochód terenowy i przyczepy do przewozu psów policyjnych – za łączną kwotę 1,5 miliona złotych. Komenda Wojewódzka Policji otrzymała ponad 25 milionów złotych wsparcia z naszego Regionalnego Programu Operacyjnego poprzedniej perspektywy. Dofinansowanie trafiło między innymi na budowę nowoczesnych systemów teleinformatycznych i telekomunikacyjnych oraz remonty i modernizację budynków.

 

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

14 lipca 2017 r.

ostatnia aktualizacja: 17 lipca 2017 r.

 

Uroczyste otwarcie wyremontowanego budynku Komendy Powiatowej Policji w ChełmnieUroczyste otwarcie wyremontowanego budynku Komendy Powiatowej Policji w ChełmnieUroczyste otwarcie wyremontowanego budynku Komendy Powiatowej Policji w ChełmnieUroczyste otwarcie wyremontowanego budynku Komendy Powiatowej Policji w ChełmnieObchody Wojewódzkiego Święta Policji odbyły się na Rynku w ChełmnieObchody Wojewódzkiego Święta Policji odbyły się na Rynku w ChełmnieObchody Wojewódzkiego Święta Policji odbyły się na Rynku w ChełmnieObchody Wojewódzkiego Święta Policji odbyły się na Rynku w ChełmnieObchody Wojewódzkiego Święta Policji odbyły się na Rynku w ChełmnieObchody Wojewódzkiego Święta Policji odbyły się na Rynku w ChełmnieObchody Wojewódzkiego Święta Policji odbyły się na Rynku w ChełmnieObchody Wojewódzkiego Święta Policji odbyły się na Rynku w ChełmnieObchody Wojewódzkiego Święta Policji odbyły się na Rynku w ChełmnieObchody Wojewódzkiego Święta Policji odbyły się na Rynku w ChełmnieObchody Wojewódzkiego Święta Policji odbyły się na Rynku w ChełmnieObchody Wojewódzkiego Święta Policji odbyły się na Rynku w ChełmnieObchody Wojewódzkiego Święta Policji odbyły się na Rynku w Chełmnie