Aktualności

Przekazanie paczek dla seniorów żołnierzom WOT, fot. Andrzej Goiński dla UMWKP
Przekazanie paczek dla seniorów żołnierzom WOT, fot. Andrzej Goiński dla UMWKP

Świąteczne podarunki dla seniorów

Tradycyjną wielkanocną babkę, żurek, słodycze, wędliny, kawę, herbatę i inne artykuły spożywcze oraz higieniczne, takie jak maseczki, zawierają paczki, które w najbliższych dniach trafią do kombatantów w województwie kujawsko-pomorskim. Przed Wielkanocą do osób najstarszych, samotnych i niepełnosprawnych dotrze blisko cztery tysiące świątecznych podarunków.

 

W czwartek (25 marca) w Przysieku (powiat toruński) żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej odebrali paczki przeznaczone dla kombatantów mieszkających w naszym województwie. Wśród obdarowanych są mieszkańcy Torunia, Bydgoszczy, Grudziądza, Świecia, Brodnicy, Włocławka, Lubienia Kujawskiego (w powiecie włocławskim), Nowego Ciechocinka (powiat aleksandrowski), Ślesina (w powiecie nakielskim) i Nakła nad Notecią. Za pośrednictwem żołnierzy świąteczne podarunki trafią w najbliższych dniach także do podopiecznych Towarzystwa Rodziców Dzieci Specjalnej Troski w Brodnicy.

 

Obchodzimy tegoroczne święta Wielkiejnocy w czasie, kiedy nasze serca przepełniają troska o zdrowie i życie najbliższych, bojaźń o przyszłość. Myślą i modlitwą jesteśmy z bliskimi, rodziną oraz tymi, którzy z poświęceniem troszczą się o nasze zdrowie i bezpieczeństwo. Życzmy sobie nawzajem, abyśmy, tworząc wspólnotę solidarności, dostrzegli w Zmartwychwstaniu prawdę i sens miłości, cierpienia i ofiary. Niech ta wiara będzie dla nas źródłem nadziei i radości. Alleluja!  – przekazuje w życzeniach marszałek Piotr Całbecki

 

Stan pandemii to trudny okres zwłaszcza dla najstarszych mieszkańców naszego województwa, którzy są najbardziej narażeni na jego konsekwencje. Samorząd województwa kujawsko-pomorskiego wspiera działania mającą na celu pomoc stowarzyszeniom i osobom wymagającym w tym czasie uwagi. Dla starszych, samotnych i chorych mieszkańców regionu Urząd Marszałkowski przygotował niemal cztery tysiące paczek z produktami spożywczymi i artykułami higienicznymi. 

 

Większość podarunków trafiło już do odbiorców, pozostałe są dostarczane dzięki pomocy żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej. Przedsięwzięcie organizowane jest przy współpracy ze spółdzielniami mieszkaniowymi, Warsztatami Terapii Zajęciowej oraz stowarzyszeniami i organizacjami kombatanckimi.

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

25 marca 2021 r.

Ostatnia aktualizacja: 26 marca 2021 r.

 

Przekazanie paczek dla seniorów żołnierzom WOT, fot. Andrzej Goiński dla UMWKPPrzekazanie paczek dla seniorów żołnierzom WOT, fot. Andrzej Goiński dla UMWKPPrzekazanie paczek dla seniorów żołnierzom WOT, fot. Andrzej Goiński dla UMWKP