Aktualności

Fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP
Fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP

Lokalne produkty nie tylko na wielkanocny stół

Pasztety i kiełbasy, sery, syropy, powidła, galaretki oraz miody – te i wiele innych regionalnych przysmaków prosto od producentów z Kujaw i Pomorza można nabyć w sklepie internetowym www.lokalna-zywnosc.pl.  W ofercie blisko 140 różnych produktów, które szczególnie polecamy na święta wielkanocne. Zamówienia można składać jeszcze dziś (29 marca) do godziny 12. Odbiór w Urzędzie Marszałkowskim przy placu Teatralnym oraz przy ulicy Skłodowskiej-Curie w Toruniu w Wielki Czwartek (1 kwietnia).

 

– Kujawsko-Pomorskie kusi różnorodnością smaków, a wśród produktów oferowanych w naszym sklepie internetowym każdy znajdzie coś dla siebie. To także świetny pomysł na upominek dla najbliższych. Zachęcam do świętowania z regionalnymi specjałami – mówi marszałek Piotr Całbecki.

 

Sklep internetowy Lokalna Żywność to miejsce, gdzie można kupić wyroby prosto od rolników z naszego województwa. Dwunastu dostawców oferuje blisko 140 produktów. Wśród nich warzywa, owoce, sery, twarogi, syropy, miody, wędliny, kiełbasy, pasztety, galaretki i powidła – świeże, bez ulepszaczy i zbędnych środków chemicznych, wszystkie wytwarzane według tradycyjnych receptur.

 

Przedświąteczne zamówienia można składać jeszcze dziś (29 marca) do godziny 12. Po wyborze produktów należy uzupełnić dane osobowe, wybrać miejsce odbioru zamówienia i dokonać płatności przelewem.

Zakupy będzie można odebrać w czwartek (1 kwietnia) w jednym z dwóch wybranych podczas składania zamówienia miejscu:

  • punkcie podawczo-kancelaryjnym przed głównym wejściem do Urzędu Marszałkowskiego przy placu Teatralnym 2 w godzinach 14.30-15.30
  • budynku Urzędu Marszałkowskiego przy ulicy Marii Skłodowskiej-Curie 73 w sali numer 16, w godzinach 14.30-17.

 

Każdy produkt od początku do końca powstaje w jednym gospodarstwie. W związku z tym, że jest to często produkcja niewielka i sezonowa, zdecydowaliśmy się na sprzedaż w formie okienek zakupowych. Polegają one na tym, że strona internetowa jest aktywna cały czas, ale możliwość dokonania zakupów jest dostępna przez jeden tydzień w miesiącu. Dostawa wypada 3 dni po zamknięciu okienka (zwykle w środę lub czwartek). Informacje o terminie kolejnego okienka zakupowego znajdą się na stronie lokalna-zywnosc.pl oraz na profilu w mediach społecznościowych.

 

Rolnicy, którzy chcą dołączyć do grona naszych dostawców, mogą zgłaszać się za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres kontakt@lokalna-zywnosc.pl . Więcej informacji pod numerem telefonu 660 667 943.

 

Projekt realizowany jest we współpracy samorządu województwa z marszałkowskim Regionalnym Ośrodkiem Edukacji Ekologicznej w Przysieku.

 

Lokalna Żywność to przykład wdrażania idei krótkiego łańcucha żywności. Dostawy będą odbywały się zawsze po zebraniu produktów albo bezpośrednio po ich wytworzeniu. zapewnić korzyści zarówno po stronie świadomych konsumentów, którzy mają możliwość nabycia produktów lokalnych o najwyższej jakości bez tracenia czasu na ich zakup, jak również dla rolników zdobywających nowe rynki zbytu. 

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

25 marca 2021 r.

Ostatnia aktualizacja: 29 marca 2021 r.

 

Fot. Regionalnym Ośrodek Edukacji Ekologicznej w PrzysiekuFot. Regionalnym Ośrodek Edukacji Ekologicznej w PrzysiekuFot. Regionalnym Ośrodek Edukacji Ekologicznej w PrzysiekuFot. Regionalnym Ośrodek Edukacji Ekologicznej w PrzysiekuFot. Regionalnym Ośrodek Edukacji Ekologicznej w PrzysiekuFot. Regionalnym Ośrodek Edukacji Ekologicznej w Przysieku