Aktualności

Gala stypendiów w Lubostroniu, fot. Tymon Markowski dla UMWKP
Gala stypendiów w Lubostroniu, fot. Tymon Markowski dla UMWKP

Stypendia marszałka w dziedzinie kultury

Po raz drugi w tym roku przyznaliśmy stypendia artystyczne marszałka województwa. Stypendialna gala odbyła się 13 lipca w Pałacu Lubostroń w Lubostroniu z udziałem wicemarszałka Zbigniewa Ostrowskiego.

 

– Od lat z satysfakcją wspieramy twórców i animatorów kultury, a także osoby poświęcające się opiece nad zabytkami. Zależy nam, by Kujawsko-Pomorskie było miejscem przyjaznym szeroko rozumianej kulturze, a najwartościowsze projekty w tej sferze i najciekawsze postaci znajdowały oparcie w mecenacie samorządu województwa – podkreśla marszałek Piotr Całbecki.

 

– To, co państwo robią, wzbogaca nasze życie. Mam też świadomość, jak wielkiego wysiłku i nakładu pracy to wymaga. Są państwo wspaniałymi ambasadorami naszego regionu. Dziękuję wam za to, gratuluję i życzę dalszych sukcesów! – mówił podczas uroczystości wicemarszałek Zbigniew Ostrowski.

 

W drugiej tegorocznej edycji marszałkowskiego konkursu stypendialnego wsparcie, o wartości od 4 do 7 tysięcy złotych, otrzymuje trzynaście osób – po trzy w dziedzinie muzyki i teatru, po dwie w dziedzinie literatury i filmu oraz upowszechnia kultury, jeden ze wspartych projektów dotyczy fotografii. Rozdysponowana pula to 70 tysięcy złotych.

 

 

Pierwsze w tym roku stypendia artystyczne przyznaliśmy w marcu.

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

13 lipca 2017 r.

Ostatnia aktualizacja: 14 lipca 2017 r.

 

Gala stypendiów w Lubostroniu, fot. Tymon Markowski dla UMWKPGala stypendiów w Lubostroniu, fot. Tymon Markowski dla UMWKPGala stypendiów w Lubostroniu, fot. Tymon Markowski dla UMWKPGala stypendiów w Lubostroniu, fot. Tymon Markowski dla UMWKPGala stypendiów w Lubostroniu, fot. Tymon Markowski dla UMWKPGala stypendiów w Lubostroniu, fot. Tymon Markowski dla UMWKPGala stypendiów w Lubostroniu, fot. Tymon Markowski dla UMWKPGala stypendiów w Lubostroniu, fot. Tymon Markowski dla UMWKPGala stypendiów w Lubostroniu, fot. Tymon Markowski dla UMWKPGala stypendiów w Lubostroniu, fot. Tymon Markowski dla UMWKPGala stypendiów w Lubostroniu, fot. Tymon Markowski dla UMWKPGala stypendiów w Lubostroniu, fot. Tymon Markowski dla UMWKPGala stypendiów w Lubostroniu, fot. Tymon Markowski dla UMWKPGala stypendiów w Lubostroniu, fot. Tymon Markowski dla UMWKPGala stypendiów w Lubostroniu, fot. Tymon Markowski dla UMWKPGala stypendiów w Lubostroniu, fot. Tymon Markowski dla UMWKPGala stypendiów w Lubostroniu, fot. Tymon Markowski dla UMWKPGala stypendiów w Lubostroniu, fot. Tymon Markowski dla UMWKPGala stypendiów w Lubostroniu, fot. Tymon Markowski dla UMWKPGala stypendiów w Lubostroniu, fot. Tymon Markowski dla UMWKPGala stypendiów w Lubostroniu, fot. Tymon Markowski dla UMWKP