Aktualności

Fot. Tymoteusz Tymiński

Stypendia dla sportowców

Zarząd województwa przyznał stypendia sportowe 103 młodym zawodnikom z regionu. Wśród nich jest 35 medalistów ubiegłorocznych mistrzostw świata i Europy. Uroczyste wręczenie stypendiów odbyło się dzisiaj (4 marca) w Urzędzie Marszałkowskim.

 

– Mam ogromną satysfakcję, że z w naszym regionie mamy tak wielu utalentowanych zawodników. Gratuluję naszym stypendystom świetnych wyników i życzę kolejnych sukcesów – mówi marszałek Piotr Całbecki.

O stypendia dla zawodników mogły się ubiegać kluby i stowarzyszenia sportowe z terenu województwa. Wsparcie trafi do sportowców osiągających wysokie wyniki w międzynarodowym lub krajowym współzawodnictwie sportowym w dyscyplinach objętych programem igrzysk olimpijskich lub systemem sportu młodzieżowego.

 

Lista stypendystów obejmuje 103 sportowców z 38 klubów naszego regionu. Wśród nich jest 35 zawodników, którzy w minionym sezonie zdobyli medale Mistrzostw Świata lub Mistrzostw Europy. Tradycyjnie multimedalistami są kolarze,  potwierdzają swoją klasę ciężarowcy, strzelcy sportowi, kajakarze, szermierze i tenisiści stołowi. Wszyscy stypendyści to złoci medaliści Mistrzostw Polski lub medaliści Mistrzostw Świata  i Mistrzostw Europy. Stypendia w wysokości do 350 złotych miesięcznie zostały przyznane na okres dziesięciu miesięcy.

 

Lista stypendystów tutaj.

 

Ubiegłoroczne sukcesy sportowców z Kujawsko-Pomorskiego:

  • medale mistrzostw świata: 7 złotych, 15 srebrnych, 11 brązowych (w tym w dyscyplinach olimpijskich: 2-6-3)
  • medale mistrzostw Europy: 22 złotych, 19 srebrnych, 16 brązowych (w tym w dyscyplinach olimpijskich: 8-11-6)

 

Czytaj też: Nagrody dla naszych sportowców

 

Fot. Tymoteusz Tymiński

 

Więcej zdjęć w galerii

 

Beata Krzemińska
Rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

4 marca 2015 r.