Aktualności

Fot. Tymon Markowski

Stypendia artystyczne 2015

Zarząd województwa przyznał pierwszą w tym roku transzę marszałkowskich stypendiów artystycznych. Tą formą wsparcia na realizację interesujących i ambitnych projektów twórczych i popularyzatorskich wyróżniamy tym razem jedenaście osób.

 

– Ambitne przedsięwzięcia w sferze kultury wymagają wsparcia, dlatego od lat z dumą wspieramy naszych twórców, a także popularyzatorów kultury i osoby zajmujące się ochroną dziedzictwa – podkreśla marszałek Piotr Całbecki. W ciągu minionych 9 lat dotowaliśmy w ten sposób blisko pół tysiąca osób.

 

Stypendia artystyczne marszałka województwa przyznajemy dwukrotnie w ciągu roku – roczne (styczeń-grudzień) w pierwszej edycji, półroczne (lipiec-grudzień) w drugiej. O stypendia w pierwszej turze 2015 wnioskowały 82 osoby. Wsparcie otrzyma 11 z nich – ośmioro muzyków, dwoje plastyków i jeden twórca filmowy.

 

Lista stypendystów tutaj.

 

Uroczystość wręczenia promes stypendialnych, połączona z koncertem czworga tegorocznych stypendystów artystycznych marszałka województwa, odbędzie się dziś (9 kwietnia) w Pałacu Lubostroń (początek o 11.00).

 

Czytaj też Szansa dla twórców

 

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

9 kwietnia 2015 r.