Aktualności

Wystawa „W pracowni artystów” jest dostępna w formie spaceru online, fot. Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku
Wystawa „W pracowni artystów” jest dostępna w formie spaceru online, fot. Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku

Styczeń z kulturą online

Oto propozycje kulturalne na drugą połowę stycznia. Wszystkie wydarzenia dostępne są online na stronach internetowych i kanałach społecznościowych kujawsko-pomorskich instytucji kultury. Wśród nich m.in. spektakl „Pułapka na myszy” w toruńskim Horzycy.

 

Dziś (22 stycznia) Filharmonia Pomorska w Bydgoszczy  zaprasza na koncert online z cyklu „Na urodziny Mozarta”. Wydarzenie dostępne na kanale społecznościowym instytucji.

 

„Radostki, czyli prezent na dzień babci i dziadka” to propozycja Galerii i Ośrodka Plastycznej Twórczości Dziecka w Toruniu na wspólną zabawę plastyczną, której celem jest własnoręczne wykonanie prezentu. Na kanale społecznościowym instytucji dostępna jest instrukcja przygotowania podarunku w postaci kapsuły czasu.

 

Dziś (22 stycznia) Centrum sztuki Współczesnej w Toruniu  premiera wirtualnego spaceru po wystawie „Niewinność” Sylwestra Ambroziaka. Galeria zostanie opublikowana na kanale społecznościowym instytucji.

 

W sobotę (23 stycznia) Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Toruniu przeprowadzi zdalne warsztaty teatralne przeznaczone dla najmłodszych odbiorców „Teatralny rozruch” oraz „Poranne figle, psoty i żarty”. Zapisy na zajęcia obowiązują do piątku (22 stycznia). Więcej informacji na stronie ośrodka.

 

Toruński Teatr Muzyczny 29 stycznia odbędzie się na koncert online Jacka Bończyka, Zbigniewa Krzywańskiego i Jakuba Nowaka, promujący płytę „Czarno-białe ślady”. Szczegółowe informacje dostępne na kanale społecznościowym teatru.

 

Toruńska Książnica Kopernikańska zaprasza do udziału w konkursie fotograficznym „Gramy razem z Książnicą”. Aby wziąć udział należy mailowo przesłać zdjęcie przedstawiające wspólną zabawę z wypożyczonymi w Książnicy grami planszowymi. Szczegółowe informacje dostępne na kanale społecznościowym instytucji.

 

29, 30 i 31 stycznia toruński Teatr im. Wilama Horzycy zaprezentuje  spektakl online „Pułapka na myszy”. Kryminalna improwizacja inspirowana opowiadaniem Agathy Christie, to próba stworzenia wirtualnego interaktywnego spektaklu, który da widzowi możliwość reakcji i interakcji z bohaterami uwięzionymi w Monkswell Manor. Elektroniczny bilet zawiera link do spotkania.  Więcej informacji na stronie internetowej instytucji.

 

Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej zachęca do zapoznania się z wystawą „W pracowni artystów”. To pierwsza w historii włocławskiego muzeum ekspozycja, która pokazuje kulisy powstawania dzieł sztuki. Zachęcamy do spaceru online po instytucji i zapoznania się z wystawą.

 

Filharmonia Pomorska w Bydgoszczy, Teatr im. Wilama Horzycy w Toruniu, Teatr Muzyczny w Toruniu, Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku, Książnica Kopernikańska w Toruniu, Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Toruniu oraz Galeria i Ośrodek Plastycznej Twórczości Dziecka w Toruniu są instytucjami kultury samorządu województwa.

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

21 stycznia 2021 r.

Ostatnia aktualizacja: 22 stycznia 2021 r.