Aktualności

Danuta Szukalska - Dyrektor z Kujawsko-Pomorskiego Oddziału Okręgowego PCK w Bydgoszczy/fot. Andrzej Goiński
Danuta Szukalska – Dyrektor z Kujawsko-Pomorskiego Oddziału Okręgowego PCK w Bydgoszczy/fot. Andrzej Goiński

Stalowe Anioły 2016

Do końca września trwa nabór wniosków w X edycji Nagród Stalowy Anioł, przyznawanych przez zarząd województwa osobom wyróżniającym się w pomocy społecznej. Laureatami mogą zostać osoby lub zespoły będące animatorami zmian, prezentujące twórcze podejście do idei rozwoju społeczności lokalnych i rozwiązywania lokalnych problemów społecznych.

 

– Praca na rzecz drugiego człowieka to misja. Przyznając doroczne wyróżnienia chcemy promować najciekawsze i najbardziej wartościowe inicjatywy w tej dziedzinie, nowatorskie osiągnięcia oraz postawy rzetelności i ofiarności wśród pracowników, a także wolontariuszy – mówi marszałek Piotr Całbecki

 

Nagrody przyznawane są między innymi za tworzenie i realizowanie modelowych rozwiązań w zakresie opieki nad dzieckiem i rodziną, wdrażanie projektów aktywizacji i integracji społecznej osób wykluczonych, aktywizowanie i integrowanie wspólnot lokalnych oraz wspieranie sektora ekonomii społecznej i wolontariatu.

 

Wnioski o przyznanie nagrody należy składać do 30 września 2016 roku osobiście do siedziby Departamentu Spraw Społecznych i Zdrowia lub przesłać pocztą na adres departamentu. Szczegółowych informacji udzielają pracownicy Biura ds. Polityki Prorodzinnej i Przeciwdziałania Przemocy; telefon (056) 656 10 57, mail: d.piekarek@kujawsko-pomorskie.pl.

 

Więcej informacji oraz regulamin i wniosek do pobrania

 

W ubiegłym roku wśród wyróżnionych znaleźli się między innymi: Stanisława Matejska z Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie we Włocławku, Honorata Wilk z Domu Dziennego Pobytu „Senior” w Bydgoszczy prowadzonego przez „Stowarzyszenie z Potrzeby Serca”, Aniela Salamon – społecznik, propagatorka aktywności obywatelskiej z terenu gminy Gąsawa (powiat żniński) oraz Tadeusz Centek – jeden z najstarszych wolontariuszy w kraju, pracujący w Hospicjum im. ks. Jerzego Popiełuszki w Bydgoszczy. Nagrodzony zespół to pracownicy bydgoskiego oddziału Stowarzyszenia „Podaj Rękę” prowadzący Świetlicę „Polanka” w Schronisku dla Bezdomnych Kobiet i Matek z Dziećmi w Bydgoszczy. O ubiegłorocznej edycji nagród Stalowy Anioł.

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

2 sierpnia 2016 r.

Ostatnia aktualizacja: 12 września 2016 r.