Aktualności

Autorką pracy jest Anastasia Rudenco, lat 12, Cahul (Mołdawia), zasoby Galerii i Ośrodka Plastycznej Twórczości Dziecka w Toruniu
Autorką pracy jest Anastasia Rudenco, lat 12, Cahul (Mołdawia), zasoby Galerii i Ośrodka Plastycznej Twórczości Dziecka w Toruniu

Wystawa i warsztaty plastyczne w dziecięcej galerii

„Na wakacyjnym szlaku” to tytuł wystawy, którą od wtorku (2 sierpnia) będzie można oglądać w filii Galerii i Ośrodka Plastycznej Twórczości Dziecka w Toruniu przy ulicy Kościuszki. Galeria zaprasza także dzieci w sierpniowe czwartki na warsztaty plastyczne.

 

Na ekspozycji znajdą się prace dzieci i młodzieży z różnych stron świata. Młodzi artyści w swoich obrazach, rysunkach i grafikach opisują uroki letniego wypoczynku, czasu podróży, spotkań i relaksu. Prace są głównie pochwałą aktywnego spędzenia wakacji, z przedstawieniami górskich wędrówek, pieszych wycieczek i rowerowych rajdów, nie zabrało też tych będących obrazem słodkiego nicnierobienia. A wszystko to w otoczeniu pięknej przyrody, wszechobecnej zieleni, malowanych jezior i lasów, niekiedy bardzo egzotycznych miast. Wystawę można oglądać do 6 września. Więcej na stronie galerii.

 

Sierpniowa propozycja czwartkowych warsztatów plastycznych skierowana jest do najmłodszych mieszkańców Torunia oraz ich bliskich i znajomych spędzających wakacje w naszym mieście. Specjalnie przygotowany program jest nie tylko okazją do spotkania z niezwykłym światem sztuki, okazją do rozwijania swojej wyobraźni i wrażliwości plastycznej, ale przede wszystkim szansą doskonałej zabawy. Zajęcia odbywały się przez cały lipiec, co tydzień uczestniczyło w nich około 50 dzieci. Więcej o warsztatach i zapisach tutaj.

 

Galeria i Ośrodek Plastycznej Twórczości Dziecka jest instytucją kultury samorządu województwa kujawsko-pomorskiego.

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

1 sierpnia 2016 r.