Aktualności

Fot. Tymon Markowski
Fot. Tymon Markowski

Pieniądze PROW na bezpieczne drogi

Ruszył ogłoszony przez zarząd województwa nabór wniosków o dofinansowanie budowy lub modernizacji dróg lokalnych. W puli środków w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich jest 37 milionów złotych.

To kolejne wsparcie dla samorządów lokalnych na inwestycje w infrastrukturę drogową na obszarach wiejskich, które rozdysponujemy w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Do tej pory tego rodzaju środki przeznaczyliśmy na budowę i przebudowę blisko 200 kilometrów dróg lokalnych – mówi marszałek Piotr Całbecki.

W aktualnym naborze wniosków gminy, powiaty lub ich związki mogą otrzymać wsparcie na budowę lub przebudowę dróg gminnych, powiatowych lub wewnętrznych na obszarach wiejskich oraz miastach do 5 tysięcy mieszkańców. Maksymalna kwota dofinansowania to 63,6 procent kosztów kwalifikowanych.  Nabór wniosków, który rozpoczął się 30 lipca, potrwa do 14 sierpnia. Szczegóły na temat naboru.

W wyniku pierwszego naboru wniosków o wsparcie z PROW 63 miliony złotych dofinansowania trafiły na realizację 137 takich inwestycji. Wsparcie dotyczyło budowy 10 kilometrów nowych dróg oraz przebudowy ponad 180 kilometrów istniejących tras. Więcej

Czytaj też: Budujemy drogi do pól uprawnych

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

5 lipca 2018 r.

Ostatnia aktualizacja: 1 sierpnia 2018 r.