Aktualności

Drużynowe Mistrzostwa Europy w lekkiej atletyce 2023, fot. Paweł Skraba
Drużynowe Mistrzostwa Europy w lekkiej atletyce 2023, fot. Paweł Skraba

Srebrna reprezentacja, kolejne trzy krążki dla regionu

Polska drużynowym wicemistrzem Europy w lekkiej atletyce. Srebrne medale zdobyło troje lekkoatletów z regionu: Marika Popowicz-Drapała, Norbert Kobielski i Dawid Wegner. W dorobku sportowców z Kujaw i Pomorza są też kolejne trzy krążki igrzysk europejskich.

 

DME – Polacy nie obronili tytułu

Na Stadionie Śląskim już po raz drugi z rzędu odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Europy w lekkiej atletyce. Biało-czerwoni bronili tytułu mistrzowskiego sprzed dwóch lat. Złotej serii trzech wygranych z rzędu – pierwsze zwycięstwo w Bydgoszczy w 2019 roku – nie udało się podtrzymać. Tym razem bezkonkurencyjni okazali się Włosi – 426,5 pkt (siedem zwycięstw). Polacy z dorobkiem 402,5 pkt (cztery zwycięstwa) zajęli drugie miejsce. Na trzecim stopniu podium stanęli Niemcy – 387,5 pkt. Zawody odbyły się w ramach igrzysk europejskich.

 

Srebrna Marika

W barwach reprezentacji Polski na Śląskim wystartowało troje zawodników z Kujaw i Pomorza. W sztafecie sprinterskiej 4×100 m kobiet pobiegła Marika Popowicz-Drapała (Zawisza Bydgoszcz). Wicemistrzyni Europy z Monachium znakomicie otworzyła bieg dla Polek i razem z koleżankami – Moniką Romaszko, Magdaleną Stefanowicz i Ewą Swobodą – mogła cieszyć się z drugiej lokaty, z dobrym wynikiem 42.97. Zwyciężyły Holenderki – 42.61. Jednocześnie nasze sprinterki zdobyły srebro igrzysk europejskich.

 

Norbert z brązu

Trzecie miejsce w skoku wzwyż zajął Norbert Kobielski (MKS Inowrocław) pokonując wysokość 2.26 m. Inowrocławianin jednocześnie wywalczył brązowy medal igrzysk europejskich. Lepsi byli jedynie Gianmarco Tamberi (Włochy) i Thomas Carmoy (Belgia), którzy skoczyli 2.29.

Udany debiut w reprezentacji seniorskiej zaliczył Dawid Wegner. Oszczepnik LUKS Start Nakło rzucał na Stadionie Śląskim bez respektu dla bardziej utytułowanych rywali i zajął dobrą czwartą lokatę z wynikiem 81.40, zdobywając cennych 13 punktów dla Polski. Utalentowany oszczepnik jest stypendystą marszałka województwa.

 

Drużynowy brąz w strzelectwie

Aneta Stankiewicz (Zawisza Bydgoszcz) wraz z koleżankami – Julią Piotrowska i Natalią Kochańską wywalczyła brązowy medal igrzysk europejskich w strzelectwie sportowym. W decydującym starciu drużynowej rywalizacji w strzelaniu z karabinu pneumatycznego Polki wygrały z Węgierkami 17-5. Aneta Stankiewicz to olimpijka z Tokio 2021.

 

Łącznie sportowcy z Kujaw i Pomorza zdobyli do tej pory sześć medali: dwa złote, srebrny i trzy brązowe. Zobacz Trzy medale dla regionu na otwarcie igrzysk europejskich

 

Departament Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego

 

26 czerwca 2023 r.

 

Drużynowe Mistrzostwa Europy w lekkiej atletyce 2023, fot. Paweł Skraba Drużynowe Mistrzostwa Europy w lekkiej atletyce 2023, fot. Paweł Skraba Drużynowe Mistrzostwa Europy w lekkiej atletyce 2023, fot. Paweł Skraba Drużynowe Mistrzostwa Europy w lekkiej atletyce 2023, fot. Paweł Skraba Drużynowe Mistrzostwa Europy w lekkiej atletyce 2023, fot. Paweł Skraba