Aktualności

Lokalna Żywność, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP
Lokalna Żywność, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP

Lokalna żywność – zapraszamy na zakupy

Świeże zioła, warzywa i owoce, masła, sery i kefiry – to produkty, które znajdziemy w sklepie internetowym Lokalna Żywność. W ofercie także swojskie wędliny, letnie koktajle mleczno-truskawkowe oraz miody. Okienko zakupowe jest już otwarte. Zamówienia można składać do 3 lipca. Odbiór 6 lipca w trzech toruńskich lokalizacjach.  

 

Zamówione produkty będą gotowe do odbioru w czwartek 6 lipca w jednym z trzech miejsc w Toruniu:

  • na trzecim piętrze w bufecie Urzędu Marszałkowskiego przy placu Teatralnym 2 od 14.30 do 16,
  • budynku Urzędu Marszałkowskiego przy ulicy Marii Skłodowskiej-Curie 73 w sali numer 16, w godzinach od 14.30 do 16.30,
  • Auli UMK przy ulicy Jurija Gagarina 11, od 15 do 16.

 

Produkty od początku do końca powstają w jednym gospodarstwie. Jest to przykład wdrażania idei krótkiego łańcucha produkcji żywności. Zamówienia są zbierane odpowiednio wcześniej, aby dostawa mogła odbyć się bezpośrednio po zebraniu lub wytworzeniu produktów. Dzięki temu są one najświeższe, co zapewnia najwyższą jakość. Produkty są dostarczane w ekologicznych torbach wielorazowego użytku, a mleko sprzedawane w butelkach zwrotnych. Zakupy na Lokalnej Żywności to także wsparcie lokalnego biznesu.

 

Rolnicy, którzy chcą dołączyć do grona naszych dostawców, mogą zgłaszać się za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres kontakt@lokalna-zywnosc.pl.

 

Świeże produkty pochodzące od lokalnych rolników można zakupić także na wielu targowiskach w regionie, które przeszły gruntowną rewitalizację dzięki środkom unijnym z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich (PROW).

 

Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

 

26 czerwca 2023 r.