Aktualności

Młodzi sportowcy z Kujawsko-Pomorskich Szkółek Kolarskich zaprezentowali się we wrześniu na toruńskiej Motoarenie, fot. Szymon Zdziebło/Tarantoga.pl
Młodzi sportowcy z Kujawsko-Pomorskich Szkółek Kolarskich zaprezentowali się we wrześniu na toruńskiej Motoarenie, fot. Szymon Zdziebło/Tarantoga.pl

Sprzęt dla młodych kolarzy

Rowery, kaski i stroje sportowe zakupione w ramach rządowo-samorządowego programu „Kujawsko-pomorskie szkółki kolarskie” pomogą uczniom z regionu w rozwoju ich kolarskich pasji. W ostatnich dniach sprzęt odebrała młodzież z Górska. W tym tygodniu jednoślady trafią do kolarzy z Jabłonowa Pomorskiego i Radomina.

 

Program „Kujawsko-pomorskie szkółki kolarskie” współfinansują Urząd Marszałkowski, Ministerstwo Sportu oraz samorządy lokalne. Przedsięwzięcie realizowane jest w ramach jednego z Programów Sportu Powszechnego – Narodowego Programu Rozwoju Kolarstwa. Na realizację zadania samorząd województwa przeznaczył 200 tysięcy złotych.

 

W tym roku w 26 gminach i 12 powiatach działało w sumie 37 szkółek kolarskich, w których trenowało 600 młodych kolarzy. W każdej szkółce ćwiczyło co najmniej 15 młodych adeptów kolarstwa w dwóch kategoriach: IV klasa i młodsi oraz V-VI klasa szkoły podstawowej. Liderzy projektu to Toruński Klub Kolarski Pacific i ALKS Stal Grudziądz.

 

 

Do działających w regionie szkółek kolarskich właśnie dociera sprzęt kolarski zakupiony w ramach programu: rowery,  kaski i stroje sportowe. Uroczyste przekazanie sprzętu odbyło się 30 listopada w Jabłonowie Pomorskim (powiat brodnicki). kolejne w piątek (2 grudnia) w Radominie (powiat golubsko-dobrzyński). Młodzież z Jabłonowa i Radomina otrzyma po 8 jednośladów. 

 

Kujawsko-Pomorskie Szkółki Kolarskie to jeden z trzech Programów Sportu Powszechnego współfinansowanych przez Urząd Marszałkowski. Wspieramy także realizację programów „Umiem pływać” oraz „Lekkoatletyka dla każdego”. W tym roku trafiło na ten cel 900 tysięcy złotych. Czytaj też: Biegać, jeździć, pływać.

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

30 listopada 2016 r.