Aktualności

Konkurs recytatorski Dom ze słów, grafika WOAK w Toruniu
Konkurs recytatorski Dom ze słów, grafika WOAK w Toruniu

Spróbuj sił w konkursie recytatorskim

W ustanowionym przez Sejm Rzeczpospolitej Polskiej Roku Konstytucji 3 Maja Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Toruniu zachęca do poszukiwania i odkrywania tekstów, które w sposób nowoczesny i nieszablonowy traktują temat zbliżającej się majowej rocznicy. Nie ma znaczenia, czy są to słowa piosenki, czy wiersz uznanego poety – ważne, aby był to tekst zmuszający do refleksji. Zapraszamy do udziału w konkursie „Dom ze słów. W 230. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja”!

 

Konkurs adresowany jest do młodzieży i osób dorosłych z podziałem na cztery kategorie wiekowe (uczniowie klas IV-VI i VII-VIII szkoły podstawowej, uczniowie szkół ponadpodstawowych i dorośli). Przedsięwzięcie realizowane jest w formie online, a chętni do wzięcia w nim udziału muszą przygotować nagranie własnej interpretacji tekstu poetyckiego w formie pliku wideo i przesłać je organizatorowi, którym jest Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Toruniu. Zgłoszenia są przyjmowane do 11 kwietnia, a rozstrzygnięcie i ogłoszenie wyników nastąpi 30 kwietnia 2021 roku.

 

Recytatorzy biorący udział w konkursie „Dom ze słów” mogą wybierać zarówno wiersze współczesne, jak i teksty poetyckie napisane we wcześniejszych epokach. Jedynym ograniczeniem jest wymóg, aby były to utwory już opublikowane.

 

Próby recytatorskie zostaną oceniane przez profesjonalne jury, które weźmie pod uwagę przede wszystkim interpretację utworu, poprawność dykcji i emisji głosu recytujących, a także kulturę słowa i dobór repertuaru. Nagrody przyznawane uczestnikom będą miały charakter finansowy, a nagrania najlepszych recytatorów zostaną zaprezentowane na stronie internetowej Wojewódzkiego Ośrodka Animacji Kultury oraz kanale WOAK na YouTube.

 

 

Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Toruniu jest jednostką samorządu województwa kujawsko-pomorskiego.

 

 

Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Toruniu

i Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

 

3 marca 2021 r.