Aktualności

Spotkanie z gośćmi z Chin, fot. Andrzej Goiński
Spotkanie z gośćmi z Chin, fot. Andrzej Goiński

Spotkanie z gośćmi z Chin

Kujawsko-Pomorskie odwiedziła delegacja z chińskiego miasta Weihai. W piątek (21 października) w Urzędzie Marszałkowskim naszych gości podjął wicemarszałek Zbigniew Ostrowski. Tematem rozmów była możliwa współpraca gospodarcza.

 

Wizyta w naszym regionie przedstawicieli miasta Weihai, położonego w prowincji ShanDong we wschodnich Chinach, wiąże się z zacieśnieniem współpracy z toruńską firmą Zakład Energoelektoniki TWERD. Przedsiębiorstwo od 7 lat współpracuje z Chinami w zakresie sprzedaży swoich rozwiązań na rynek chiński. Propagowaniem produktów stworzonych przez lub przy współpracy z TWERD w Chinach zajmuje się utworzona dwa lata temu firma ShanDong Twerd Electrical z większościowym udziałem kapitału chińskiego.

 

Przedstawiciele władz miasta Weihai otwarci są na wszelką wymianę handlową z firmami różnych branż z obszaru Torunia i okolic, a wizyta w Urzędzie Marszałkowskim miała im pomóc w odpowiedzi na pytania na temat dalszego kierunku współpracy, współfinansowania projektów oraz wymiany specjalistów pomiędzy oboma krajami.

 

W naszym regionie gościli panowie: Xia Jinghua – pełniący funkcję zastępcy mera miasta, Lian Yejun – prezes spółek z udziałami miasta, w tym spółki Shandong Twerd Electrical, Jiang Xin – naczelnik wydziału rozwoju miasta, Zhou Zilei – zastępca dyrektora spółki STE oraz Dong Qiang – przedstawiciel firmy TWERD w spółce STE.

 

Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

 

24 października 2016 r.

 

Spotkanie z gośćmi z Chin, fot. Andrzej GoińskiSpotkanie z gośćmi z Chin, fot. Andrzej GoińskiSpotkanie z gośćmi z Chin, fot. Andrzej GoińskiSpotkanie z gośćmi z Chin, fot. Andrzej Goiński