Aktualności

Spotkania z przyrodą

Spotkania z przyrodą

W kujawsko-pomorskich parkach krajobrazowych ruszają zajęcia dla uczniów szkół podstawowych w ramach przygotowanego przez Urząd Marszałkowski projektu „Eko-Skrzat z przyrodą Pomorza i Kujaw za pan brat”. W spotkaniach będzie uczestniczyć 4 tysiące uczniów. Pierwsze zajęcia w środę i czwartek (15-16 kwietnia) w Brodnickim Parku Krajobrazowym.

 

– Ofertę atrakcyjnych, pobudzających wyobraźnię zajęć kierujemy do uczniów szkół podstawowych. Plenerowe warsztaty  poprowadzą wykwalifikowani przewodnicy posiadający bogate doświadczenie w dziedzinie edukacji przyrodniczej i ekologicznej – mówi marszałek Piotr Całbecki.

 

Projekt polega na organizacji 16 bezpłatnych jednodniowych wyjazdów na teren 8 parków krajobrazowych województwa kujawsko-pomorskiego. Zapewniamy transport do parku i z powrotem, a na miejscu profesjonalnych animatorów zajęć,  ciepły poczęstunek „kuchni polowej” dla dzieci i opiekunów oraz wiele konkursów z ciekawymi nagrodami. Zajęcia poświęcone będą tematyce proekologicznej oraz przybliżą uczniom dziedzictwo przyrodnicze naszego województwa.

O uczestnictwie w projekcie decydowało pierwszeństwo zgłoszeń według klucza powiatów województwa, z których napływały zgłoszenia szkół. Więcej tutaj.

 

Pierwsze zajęcia odbędą się 15 i 16 kwietnia w Brodnickim Parku Krajobrazowym z udziałem uczniów szkół podstawowych w Grucie (powiat grudziądzki), Lipnie (SP nr 3), Karnkowie (powiat lipnowski), Ugoszczu (powiat rypiński), Radzynku (powiat rypiński), Czernikowie (powiat toruński), Steklinie (powiat toruński), Obrowie (powiat toruński) oraz Wąbrzeźnie (SP nr 2 i nr 3). Kolejne spotkania w przyszłym tygodniu (23-24 kwietnia) w Tucholskim Parku Krajobrazowym.

 

Harmonogram zajęć oraz lista szkół biorących udział w projekcie tutaj

Kampania edukacyjno-przyrodnicza realizowana jest w ramach projektu wdrażanego przez Departament Środowiska Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu, jak również Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego.  

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

15 kwietnia 2015 r.