Aktualności

Spotkajmy się na Szlaku Piastowskim

Czy znasz wszystkie obiekty Szlaku Piastowskiego? W ramach Weekendu na Szlaku Piastowskim (30 września – 2 października) w 27 miejscowościach województw kujawsko-pomorskiego oraz wielkopolskiego zaplanowano ponad 90 wydarzeń: koncerty, festyny, parady wojów i spacery z przewodnikami.

 

Szlak Piastowski jest jednym z najstarszych znanych szlaków kulturowych w Polsce. To trasa turystyczna o unikatowych walorach historycznych, kulturowych i edukacyjnych. Przebiega przez województwo kujawsko-pomorskie i województwo wielkopolskie łącząc obiekty i zabytki związane  z początkami państwa polskiego  i pojawieniem się religii chrześcijańskiej na naszych ziemiach. W 2011 r. decyzją marszałków obu województw powołano Radę Programowo-Naukową ds. Szlaku Piastowskiego, która dba o tematyczność obiektów na szlaku i prowadzi działania w zakresie wykorzystania jego potencjału turystycznego.

 

W ramach Weekendu na Szlaku Piastowskim w województwie kujawsko-pomorskim (30 września – 2 października) będzie można uczestniczyć m.in. w pokazach dawnych rzemiosł w Biskupinie, sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności w grze terenowej „Tropem Piastów” w Inowrocławiu lub przemaszerować przez Radziejów z wojem i nauczyć się przy okazji strzelania z hakownic. Wydarzenia odbędą się też w Strzelnie, Mogilnie, Pakości, Płowcach, Kowalu, Kruszwicy, Gniewkowie, Brześciu Kujawskim i Żninie. W programie spacery z przewodnikiem, gry miejskie, inscenizacje, warsztaty wystawy i prelekcje.

 

Szczegóły na www.szlakpiastowski.pl

 

Departament Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego

Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

 

21 września 2016 r.

ostatnia aktualizacja: 30 września 2016 r.