Aktualności

Fot. Agata Strzyżewska

Sport oczami dzieci

W gmachu Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu można oglądać wystawę prac wyróżnionych w V Konkursie Plastycznym dla Dzieci Szkół Podstawowych ”Biegaj, pływaj, skacz w dal z nami – wysportowanymi skarbowcami”, zorganizowanym przez bydgoską Fundację Skarbowości im. Jana Pawła II.

 

Tytuł konkursu jest nawiązaniem do Mistrzostw Polski Skarbowców o Puchar Ministra Finansów, organizowanym przez Fundację Skarbowości od 15 lat. Celem jest nie tylko zachęcenie dzieci do zdrowego trybu życia oraz aktywnego spędzania czasu, ale także promowanie idei walki fair play. Mottem są słowa Jana Pawła II: ”Sport nie jest celem, ale środkiem pobudzającym ludzi, by ujawnili swoje najlepsze cechy”.

 

W tegorocznej edycji wpłynęło 339 prac od młodych ludzi z 41 miejscowości, prace przysłały również dzieci z placówek nauczania specjalnego.

 

Komisja konkursowa przyznała 3 nagrody i 3 wyróżnienia w kategorii klas I-III, w kategorii klas IV-VI 3 nagrody i 5 wyróżnień, oraz wyróżnienia w kategorii osób niepełnosprawnych i wyróżnienia specjalne prezesa fundacji. Lista wszystkich nagrodzonych znajduje się na się na stronie Fundacji  Skarbowości.

 

Prace konkursowe można podziwiać do 3 lipca w hallu Urzędu Marszałkowskiego na I piętrze, obok sali sesyjnej.

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

30 czerwca 2015 r.