Aktualności

fot. Denis Dembek/UMWKP
fot. Denis Dembek/UMWKP

Specjaliści z Wuhan wspierają naszych medyków

Marszałek Piotr Całbecki uczestniczył w czwartek (9 kwietnia) w wideokonferencji kujawsko-pomorskich lekarzy z medykami z Wuhan. Chińscy specjaliści podzielili się doświadczeniem w zakresie diagnozowania i leczenia Covid-19, organizacji tamtejszych szpitali i metod walki z epidemią.

 

Naszych lekarzy interesowały przede wszystkim proces leczenia chorych i rokowania w Covid-19, standardy stosowania testów diagnostycznych i aspekty techniczne walki z koronawirusem. Pytania dotyczyły także zagadnień z dziedziny pulmonologii i anestezjologii.

 

W wideokonferencji uczestniczyli lekarze specjalizujący się w radiologii, pulmonologii, anestezjologii i chorobach zakaźnych z Wuhan Union Hospital oraz kierownictwo tej placówki, a po naszej stronie medycy z siedmiu lecznic naszego regionu: Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. L. Rydygiera w Toruniu, Szpitala Uniwersyteckiego nr 1 im. dr. A. Jurasza w Bydgoszczy, Szpitala Uniwersyteckiego nr 2 im. dr. J. Biziela w Bydgoszczy, Wojewódzkiego Szpitala Obserwacyjno-Zakaźnego w Bydgoszczy, szpitala w Grudziądzu i Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. bł. ks. J. Popiełuszki we Włocławku.

 

Wuhan, miasto, od którego rozpoczęła się pandemia Covid-19, jest stolicą prowincji Hubei, z którą województwo kujawsko-pomorskiego współpracuje od 2011 roku.  W ramach porozumienia realizujemy z chińskim partnerem wiele przedsięwzięć o charakterze kulturalnym, edukacyjnym, gospodarczym oraz turystycznym.

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

10 kwietnia 2020 r. 

Ostatnia aktualizacja: 14 kwietnia 2020 r.

 

fot. Denis Dembek/UMWKPfot. Denis Dembek/UMWKPfot. Denis Dembek/UMWKP