Aktualności

Fot. Filip Kowalkowski dla UMWKP
Fot. Filip Kowalkowski dla UMWKP

Kujawsko-Pomorska e-Szkoła: witamy po przerwie świątecznej

Język angielski dla ósmoklasistów i język polski dla pierwszych klas szkoły średniej – tak wczoraj (15 kwietnia) zaczęliśmy nowy, piąty już tydzień lekcji w ramach Kujawsko-Pomorskiej Szkoły Internetowej. Wszystkich uczniów zapraszamy do dalszej nauki po przerwie świątecznej i zachęcamy do powtórki materiału z lekcji zarchiwizowanych.

 

Po świątecznej przerwie od nauki ruszamy z nowymi e-lekcjami. Na uczniów szkół podstawowych i średnich czekają ciekawe zajęcia, opracowane przez metodyków i nauczycieli specjalistów. Zachęcam do wspólnej nauki – mówi marszałek Piotr Całbecki

 

Kujawsko-Pomorska Szkoła Internetowa Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego jest odpowiedzią marszałka Piotra Całbeckiego na niezbędne ze względów epidemicznych zamknięcie placówek oświatowych.

 

Nadajemy do 20 półgodzinnych interaktywnych lekcji online – wykładów, pokazów, warsztatów – z piętnastominutowymi przerwami na pytania i dyskusję. Program przygotowali wspólnie metodycy pracujący w kujawsko-pomorskich centrach edukacji nauczycieli w Bydgoszczy, Toruniu i Włocławku, zajęcia prowadzą najwyższej klasy nauczyciele specjaliści.

 

Lekcje rejestrujemy i nadajemy na żywo na www.kujawsko-pomorskie.pl; edupolis.pl; YouTube: Kujawsko-Pomorska e-Szkoła, Facebook: Kujawsko-Pomorska e-Szkoła. 

 

Plan zajęć od 15 do 17 kwietnia dla:

 

Do tej pory w ramach Kujawsko-Pomorskiej Szkoły Internetowej przeprowadziliśmy łącznie 255 lekcji, prowadzonych przez 33 nauczycieli ze szkół z całego województwa. Zajęcia wyświetlono już ponad 1,2 miliona razy. 

 

W okresie przedświątecznym zaprosiliśmy dzieci i młodzież do udziału w rekolekcjach wielkopostnych. Zajęcia poprowadził ksiądz Dawid Wasilewski. Uczniowie mogli wziąć udział także w lekcji wychowania fizycznego poprowadzonej przez Marusza Krzemińskiego wraz z wnuczkiem Dominikiem, a także w „zabawach z nauką” przygotowanych przez Ewę Skrzypczak i Sławomira Żebrowskiego, podczas których uczniowie dowiedzieli się, jak dbać o własne zdrowie (więcej).

 

E-lekcje oglądają uczniowie nie tylko z naszego województwa, ale i z całego kraju. Odnotowaliśmy także setki wejścia z zagranicy. Zaobserwowaliśmy wejścia m.in. z  Wielkiej Brytanii,  Niemiec, Holandii, Stanów Zjednoczonych, a nawet Australii.

 

  • Więcej informacji o e-Szkole tutaj.

 

Środki na realizację wartego 740 milionów złotych, samorządowego wojewódzkiego programu przeciwdziałania epidemii Covid-19 oraz łagodzenia jej skutków w sferze społecznej i w gospodarce, pochodzą z budżetu Unii Europejskiej. Wykorzystano dostępne jeszcze w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko – Pomorskiego 2014 – 2020  wolne środki, na co zgodziła się  Komisja Europejska.

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

14 kwietnia 2020 r.

Ostatnia aktualizacja: 16 kwietnia 2020 r.