Aktualności

Słowiańskie melodie i jazz w Teatrze Muzycznym

Słowiańskie melodie i jazz w Teatrze Muzycznym

Muzyka etniczna Słowian oraz jazzowe improwizacje to propozycje Kujawsko-Pomorskiego Teatru Muzycznego na najbliższy weekend. W sobotę (9 maja) w Pałacu Dąmbskich wystąpi zespół Slavic Voices, natomiast w niedzielę (10 maja) w kolejnej odsłonie cyklu Jazz w Pałacu zaprezentuje się zespół Jerzy Małek Group.

 

Slavic Voices, w składzie Michał Hajduczenia (baryton, kontrabas), Magdalena Cysewska (sopran, akordeon), Natalia Sycz (alt), przeniesie słuchaczy w świat pieśni słowiańskich. Goście Teatru Muzycznego usłyszą stare dumki i pieśni ukraińskie śpiewane a’capella na trzy głosy, a czasem  z udziałem akordeonu i kontrabasu. Muzycy we własnych aranżacjach starają się zachowywać oryginalny język wykonywanych pieśni.

 

Niedzielny wieczór zapewni słuchaczom zupełnie inne doznania muzyczne. Koncert  jazzowego zespołu Jerzy Małek Group to promocja albumu „Stalgia”. Podczas występu nie zabraknie kompozycji z wcześniejszych płyt Jerzego Małka, lidera zespołu, a także wysmakowanych jazzowych improwizacji. Jerzy Małek Group to czołówka polskiej sceny jazzowej. W jego skład wchodzą: były saksofonista zespołu Miłość Maciej Sikała, na stałe współpracujący z Nigelem Kennedym pianista Piotr Wyleżoł, perkusista Krzysztof Dziedzic i jeden z najważniejszych polskich kontrabasistów jazzowych – Michał Barański. Jerzy Małek to uznany trębacz i kompozytor.

 

Początek obu koncertów o godzinie 19.

 

Kujawsko-Pomorskiego Teatru Muzycznego jest instytucją kultury samorządu województwa.

 

Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

6 maja 2015 r.