Aktualności

Fot. Medyczno-Społeczne Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Toruniu
Fot. Medyczno-Społeczne Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Toruniu

Skuteczna profilaktyka – to proste

W ramach ogólnopolskiej akcji „Polska mówi aaa” nauczyciele i słuchacze Medyczno-Społecznego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Toruniu przeprowadzili w dniach 21-22 marca w siedzibie szkoły przy ul. Św. Jana 1/3 zabiegi profilaktyczne dla mieszkańców Torunia i okolic.

 

Pierwszego dnia akcji przyjmowano młodych pacjentów na zabiegi lakowania i lakierowania zębów. Elementem podstawowym w skutecznej profilaktyce jest prawidłowa higiena jamy ustnej, dlatego też poza zabiegami każdy mały i duży człowiek uczył się prawidłowo szczotkować zęby.

 

– Wszystkie zabiegi w ramach zajęć praktycznych wykonują nasi słuchacze pod nadzorem nauczycieli. To kolejna tego typu akcja, którą prowadzimy w szkole – do udziału w zabiegach profilaktycznych zachęca Ilona Rowińska, nauczyciel koordynujący akcję profilaktyczną.

 

Dziś kolejny dzień z profilaktyką. Zapisani wcześniej pacjenci będą korzystać ze skalingu i innych zabiegów higienicznych w jamie ustnej.

 

Szczegółowe informacje na www.spm.edu.pl oraz http://polskamowiaaa.pl/event/skuteczna-profilaktyka-to-proste/.

 

Medyczno-Społeczne Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Toruniu

 

23 marca 2018 r.

 

Fot. Medyczno-Społeczne Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w ToruniuFot. Medyczno-Społeczne Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w ToruniuFot. Medyczno-Społeczne Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w ToruniuFot. Medyczno-Społeczne Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w ToruniuFot. Medyczno-Społeczne Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w ToruniuFot. Medyczno-Społeczne Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Toruniu