Aktualności

Konkurs ,,Masaż drogowskazem do zdrowia” w Inowrocławiu, fot. Łukasz Piecyk/UMWKP
Konkurs ,,Masaż drogowskazem do zdrowia” w Inowrocławiu, fot. Łukasz Piecyk/UMWKP

Najlepsi masażyści w inowrocławskim Medyku

Uczniowie sześciu szkół medycznych z województw kujawsko-pomorskiego oraz wielkopolskiego wzięli udział w konkursie „Masaż drogowskazem do zdrowia”, który odbył się 23 marca w marszałkowskim Medyczno-Społecznym Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Inowrocławiu. W programie znalazły się sprawdzian wiedzy teoretycznej oraz zmagania praktyczne.

 

Medyczno-Społeczne Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Inowrocławiu kolejny już raz było organizatorem międzyszkolnego konkursu z zakresu technik masażu. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął marszałek Piotr Całbecki. Każdą ze szkół reprezentowało dwóch uczniów. Najpierw uczestnicy zmagali się z testem teoretycznym. Finaliści wzięli udział w części praktycznej, polegającej na wykonaniu specjalistycznego masażu rehabilitacyjnego.

 

Szkoły uczestniczące w konkursie:

  • Medyczno-Społeczne Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Inowrocławiu,
  • Medyczno-Społeczne Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Toruniu,
  • Wielkopolskie Samorządowe Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Gnieźnie,
  • Wielkopolskie Samorządowe Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Nr 1 w Poznaniu,
  • Wielkopolskie Samorządowe Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Ostrowie Wielkopolskim,
  • Wielkopolskie Samorządowe Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Koninie.

 

Laureaci:

I miejsce  Anna Krawczyk – (Wielkopolskie Samorządowe Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Koninie)

II miejsce Dominik Sędziak – (Medyczno–Społeczne Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Toruniu)

III miejsce Paulina Komorowska – (Medyczno–Społeczne Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Toruniu)

 

Spotkanie było również okazją do pogłębienia wiedzy i umiejętności z zakresu rehabilitacji i diagnostyki w neurologii. W Sanatorium „Solanki” Uzdrowisko Inowrocław młodzież wzięła udział w przygotowanych przez Dariusza Chełminiaka zajęciach z wykorzystaniem egzoszkieletu, który jest rewolucyjnym urządzeniem w rehabilitacji osób niepełnosprawnych ruchowo. Uczniowie wysłuchali też prelekcji „Zapalenie rozścięgna podeszwowego, a ostroga piętowa – postępowanie masażysty i fizjoterapeuty” przygotowanej przez dr. Pawła Piątkowskiego.

 

Medyczno-społeczne centra kształcenia zawodowego i ustawicznego w Inowrocławiu i Toruniu są jednostkami organizacyjnymi samorządu województwa.

 

Medyczno- Społeczne Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Inowrocławiu

Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

 

23 marca 2018 r.

ostatnia aktualizacja: 26 marca 2018 r.

 

Konkurs ,,Masaż drogowskazem do zdrowia” w Inowrocławiu, fot. Łukasz Piecyk/UMWKPKonkurs ,,Masaż drogowskazem do zdrowia” w Inowrocławiu, fot. Łukasz Piecyk/UMWKPKonkurs ,,Masaż drogowskazem do zdrowia” w Inowrocławiu, fot. Łukasz Piecyk/UMWKPKonkurs ,,Masaż drogowskazem do zdrowia” w Inowrocławiu, fot. Łukasz Piecyk/UMWKPKonkurs ,,Masaż drogowskazem do zdrowia” w Inowrocławiu, fot. Łukasz Piecyk/UMWKPKonkurs ,,Masaż drogowskazem do zdrowia” w Inowrocławiu, fot. Łukasz Piecyk/UMWKPKonkurs ,,Masaż drogowskazem do zdrowia” w Inowrocławiu, fot. Łukasz Piecyk/UMWKPKonkurs ,,Masaż drogowskazem do zdrowia” w Inowrocławiu, fot. Łukasz Piecyk/UMWKP