Aktualności

Fot. Andrzej Goiński dla UMWKP
Fot. Andrzej Goiński dla UMWKP

Sklep internetowy Lokalna Żywność zaprasza na zakupy

Sałatki śledziowe, przepyszne przetwory i naturalne sery pochodzące prosto od lokalnych producentów polecają się na wigilijny stół. Można je nabyć w sklepie internetowym Lokalna Żywność. Do 15 grudnia otwarte jest kolejne okienko zakupowe.  Odbiór 20 grudnia w czterech lokalizacjach, tym razem także w Bydgoszczy.

 

– Kujawsko-Pomorskie kusi różnorodnością smaków, a wśród produktów oferowanych w naszym sklepie internetowym każdy znajdzie coś dla siebie. To także świetny pomysł na upominek – zachęca marszałek Piotr Całbecki.

 

Sklep internetowy Lokalna Żywność to miejsce, gdzie można kupić wyroby prosto od rolników z naszego województwa. Do wyboru ponad 200 produktów pozbawionych chemicznych dodatków. W ofercie pojawiły się zestawy prezentowe, idealnie skompletowane na prezent z okazji zbliżających się świąt.

 

Zamówione produkty będą gotowe do odbioru w jednym z trzech miejsc w Toruniu:

  • punkcie podawczo-kancelaryjnym przed głównym wejściem do Urzędu Marszałkowskiego przy placu Teatralnym 2 od 14.30 do 16,
  • budynku Urzędu Marszałkowskiego przy ulicy Marii Skłodowskiej-Curie 73 w sali numer 16, w godzinach od 14.30 do 16.30,
  • Auli UMK przy ulicy Jurija Gagarina 11, od 15 do 16.

 

Odbiór zamówień będzie możliwy także w Bydgoszczy:

  • w portierni (budynek F) Collegium Medicum UMK przy ulicy Jagiellońskiej 15, od 15 do 17.

 

Dostawa krótko przed Bożym Narodzeniem pozwoli cieszyć się smakiem lokalnych wyrobów w świątecznej, rodzinnej atmosferze.

 

Produkty od początku do końca powstają w jednym gospodarstwie. Jest to przykład wdrażania idei krótkiego łańcucha żywności. Zamówienia są zbierane odpowiednio wcześniej, aby dostawa mogła odbyć się bezpośrednio po zebraniu lub wytworzeniu produktów. Dzięki temu są one najświeższe, zapewnia to najwyższą jakość. Zakupy na Lokalnej Żywności to także wyraz wsparcia lokalnego biznesu.

 

Rolnicy, którzy chcą dołączyć do grona naszych dostawców, mogą zgłaszać się za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres kontakt@lokalna-zywnosc.pl.

 

Źródłem finansowania projektu są grant Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (ARiMR) w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich i budżet województwa. Realizacja jest możliwa dzięki współpracy samorządu województwa z marszałkowskim Regionalnym Ośrodkiem Edukacji Ekologicznej w Przysieku.

 

Beata Krzemińska

Rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

7 grudnia 2021 r.

Ostatnia aktualizacja: 13 grudnia 2021 r.