Aktualności

Na zakończenie wakacji widzowie teatru obejrzą spektakl „Jacek i Placek na tropie księżyca”, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl
Na zakończenie wakacji widzowie teatru obejrzą spektakl „Jacek i Placek na tropie księżyca”, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl

Sierpień w Teatrze Muzycznym

Pokazy filmowe, koncert i spektakle – także w drugiej połowie wakacji Kujawsko-Pomorski Impresaryjny Teatr Muzyczny w Toruniu nie zamyka swoich drzwi przed gośćmi.

 

Do końca sierpnia w każdy czwartek w cyklu „Na Dużym Ekranie, czyli Kino w Teatrze” w Pałacu Dąmbskich będą prezentowane słynne ekranizacje broadwayowskich musicali. Wstęp wolny, start o godzinie 20.

 

W sobotę (5 sierpnia) w teatrze wystąpi trio Kuby Stankiewicza, pianisty należącego do czołówki polskich muzyków jazzowych. W programie znajda się kompozycje Henryka Warsa,  osiadłego po II wojnie światowej w Los Angeles polskiego pianisty żydowskiego pochodzenia, kompozytora muzyki rozrywkowej i poważnej, pioniera jazzu w Polsce. Stankiewiczowi towarzyszyć będą Wojciech Pulcyn (kontrabas) i Sebastian Frankiewicz (perkusja).

 

W końcówce sierpnia  (24 i 25) powrócą dwaj niesforni bracia, którzy w spektaklu „Jacek i Placek na tropie księżyca”  uciekają z domu, by odnaleźć swojego tatę zajętego pilnowaniem księżyca. W tej familijnej opowieści o poszukiwaniu szczęścia aktorom towarzyszyć będzie zespół rockowy wykonujący przeboje Lady Pank, m.in. „Marchewkowe pole”. 

 

Ostatnim wakacyjnym akcentem będzie monodram muzyczny „Jutro będzie za późno”, inspirowany losami Wiery Gran, aktorki kabaretowej i filmowej, która do końca życia odpierała zarzuty, że wyjście z getta okupiła kolaboracją z gestapo. W roli Wiery występuje Aleksandra Lis. Widzowie spektakl obejrzą 26 sierpnia.

 

Więcej informacji na stronie teatru, który jest instytucja kultury samorządu województwa kujawsko-pomorskiego

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

1 sierpnia 2017 r.