Aktualności

Oferta gminy Brześć Kujawski: 13,73 ha w pobliżu autostrady, fot. z materiałów konkursowych „Grunt na medal”
Oferta gminy Brześć Kujawski: 13,73 ha w pobliżu autostrady, fot. z materiałów konkursowych „Grunt na medal”

Siedem lokalizacji, siedem szans na dobry biznes

Tereny inwestycyjne w Brześciu Kujawskim w powiecie włocławskim, Bydgoszczy, Grudziądzu, Płużnicy w powiecie wąbrzeskim, Sępólnie Krajeńskim, Świeciu i Toruniu zostały zakwalifikowane do drugiego etapu ogólnopolskiego konkursu „Grunt na medal 2016”. Promujemy najlepsze oferty lokalizacyjne pod inwestycje produkcyjne i zachęcamy przedsiębiorców do lokowania produkcji w kraju i regionie.  

 

Doroczny konkurs organizuje po raz siódmy Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych we współpracy z marszałkami województw i regionalnymi centami obsługi inwestora, patronują mu Ministerstwo Rozwoju i Związek Województw Rzeczypospolitej Polskiej. Uczestnikami są gminy, nagrodą jest intensywna promocja szesnastu najlepszych ofert z szesnastu polskich regionów – PAIiIZ będzie je proponował zagranicznym podmiotom zainteresowanym rozpoczęciem bądź rozszerzeniem biznesu w naszym kraju, zwycięska gmina będzie mogła używać znaku „Grunt na medal” w materiałach promocyjnych. 

 

W Kujawsko-Pomorskiem w pierwszym etapie tegorocznej edycji konkursu wzięło udział dwanaście gmin z całego województwa, które zgłosiły łącznie szesnaście ofert lokalizacyjnych. Oceniano między innymi walory tej lokalizacji (odległość od dróg i autostrad, bliskość bocznicy kolejowej, jakość dróg dojazdowych), uzbrojenie terenu oraz proponowane ulgi i zwolnienia podatkowe. Do drugiego etapu przeszło siedem ofert dotyczących terenów inwestycyjnych: 

 

 

Jesteśmy jedynym województwem, z którego do II etapu konkursu zostało zakwalifikowanych aż siedem ofert – w pozostałych regionach od 3 do 6. Ogłoszenie wyników najpóźniej w październiku, wcześniej odbędą się audyt i wizytacja oferowanych terenów inwestycyjnych.

 

 

Kujawsko-Pomorskie Centrum Obsługi Inwestora

i Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

 

14 czerwca 2016 r.