Aktualności

Sesja osób z niepełnosprawnościami, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP
Sesja osób z niepełnosprawnościami, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP

Sesja osób z niepełnosprawnościami

W poniedziałek (5 grudnia) w Urzędzie Marszałkowskim odbyła się XII Sesja Osób z Niepełnosprawnościami. Organizatorem spotkania jest samorząd województwa we współpracy z Kujawsko-Pomorskim Oddziałem Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych oraz Sejmikiem Organizacji Pozarządowych Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Sesję prowadziła przewodnicząca sejmiku województwa Elżbieta Piniewska. 

 

– Otaczający nas świat zmienia się i wierzę, że dzięki takim spotkaniom, jak dzisiejsze, zbliżamy się do celu jakim jest zapewnienie realnej równości wszystkim członkom naszego społeczeństwa. Życzę wam owocnych obrad oraz tego, aby wszyscy ludzie, których spotykacie na swojej drodze skupiali się nie na waszych ograniczeniach, lecz na waszym potencjale i tym, co możecie zaoferować światu – mówiła podczas otwarcia sesji przewodnicząca sejmiku województwa Elżbieta Piniewska.

 

To kolejna edycja wydarzenia, które co roku spotyka się z szerokim zainteresowaniem osób dotkniętych różnymi niepełnosprawnościami. Założeniem organizatorów jest identyfikacja, prezentacja i popularyzacja problemów prawnych, ekonomicznych i społecznych osób niepełnosprawnych oraz szukanie propozycji ich konkretnych rozwiązań. To także możliwość do wymiany doświadczeń oraz zapoznania się z sytuacją na rynku pracy.

 

W sesji uczestniczyli reprezentanci organizacji zrzeszających osoby z niepełnosprawnościami z terenu województwa kujawsko-pomorskiego. To przedstawiciele:

 

  • Polskiego Związku Niewidomych w Toruniu
  • Kujawsko-Pomorskiego Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Bydgoszczy
  • Stowarzyszenia „Z sercem do ludzi” w Mogilnie
  • inicjatywy #MocSłabości 
  • Stowarzyszenia Dorośli Dzieciom w Sępólnie Krajeńskim
  • Fundacji Ducha w Toruniu
  • Warsztatu Terapii Zajęciowej w Brodnicy
  • Warsztatu Terapii Zajęciowej To My w Grudziądzu
  • Warsztatu Terapii Zajęciowej Biały Domek w Bydgoszczy.

 

W spotkaniu wzięli udział także wiceprzewodniczący sejmiku województwa kujawsko-pomorskiego Łukasz Krupa, radne województwa Katarzyna Lubańska i Małgorzata Taranowicz oraz posłanka Iwona Kozłowska.

 

Sesję uświetnił występ Darii Wójcik, absolwentki Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy na kierunku pedagogika, kształcenie zintegrowane i nauczanie muzyki oraz Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia imienia Juliusza Zarębskiego w Inowrocławiu w klasie wokalistyki klasycznej.         

                                                                                                                                                                                                                                                                 

Przed rozpoczęciem posiedzenia zaproszeni goście mieli okazję uczestniczyć w połączonym z wystawą przedświątecznym kiermaszu rękodzieła artystycznego osób niepełnosprawnych.

 

Kancelaria Sejmiku

i Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

 

2 grudnia 2022 r.

Ostatnia aktualizacja: 6 grudnia 2022 r.

 

Sesja osób z niepełnosprawnościami, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKPSesja osób z niepełnosprawnościami, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKPSesja osób z niepełnosprawnościami, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKPSesja osób z niepełnosprawnościami, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKPSesja osób z niepełnosprawnościami, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKPSesja osób z niepełnosprawnościami, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKPSesja osób z niepełnosprawnościami, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKPSesja osób z niepełnosprawnościami, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKPSesja osób z niepełnosprawnościami, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKPSesja osób z niepełnosprawnościami, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKPSesja osób z niepełnosprawnościami, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKPSesja osób z niepełnosprawnościami, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKPSesja osób z niepełnosprawnościami, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKPSesja osób z niepełnosprawnościami, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKPSesja osób z niepełnosprawnościami, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKPSesja osób z niepełnosprawnościami, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP