Aktualności

Fot. Port Lotniczy Bydgoszcz
Fot. Port Lotniczy Bydgoszcz

Samolotem do Krakowa!

To świetna informacja dla turystów oraz wszystkich tych, których do częstych podróży na południe kraju zmusza służbowa konieczność: 18 czerwca uruchamiamy sezonowe bezpośrednie loty Bydgoszcz-Kraków. Czas przelotu godzina, ceny biletów atrakcyjne, dni i godziny rejsów pozwalają na wygodne zaplanowanie weekendu w stolicy Małopolski.

 

– Cieszę się, że po wielu miesiącach obostrzeń związanych z  epidemią możemy zaproponować pasażerom nową, atrakcyjną destynację – mówi marszałek województwa kujawsko-pomorskiego Piotr Całbecki. – Mam nadzieję, że w lotniczym ruchu pasażerskim powoli wrócimy do normalności i lotniska, również tej klasy co Bydgoszcz, rozpoczną szybkie odrabianie strat.

 

– Loty do Krakowa już funkcjonowały w naszej siatce połączeń. Mamy nadzieję, że i tym razem spełnią oczekiwania podróżnych – podkreśla prezes Portu Lotniczego Bydgoszcz  Tomasz Moraczewski.

 

– Jesteśmy przekonani, że również dla mieszkańców Małopolski będzie to atrakcyjna propozycja zarówno ze względu na turystyczne, jak i biznesowe walory Kujaw i Pomorza – zachęca członek zarządu PLL LOT Michał Fijoł.

 

Połączenie Bydgoszcz-Kraków będzie obsługiwane przez Polskie Linie Lotnicze LOT. To już drugie, po rejsach do Warszawy, krajowe połączenie z Portu Lotniczego Bydgoszcz realizowane przez narodowego przewoźnika. Loty odbywać się będą 2 razy w tygodniu, w piątki i niedziele – pierwszy 18 czerwca, ostatni 10 września – na pokładzie 78-miejscowego Bombardiera Q400. Rezerwacja biletów na www.lot.com.

 

Piątkowy wylot z Bydgoszczy o godzinie 10.20 (lądowanie w Krakowie o 11.20); w niedziele start z Bydgoszczy o 21.30. W Krakowie w piątki wyloty o 8.40 (9.40 lądowanie w Bydgoszczy); niedzielne samoloty wystartują ze stolicy Małopolski o 19.55.

 

Kraków to jeden z najbardziej obleganych kierunków turystycznych w kraju, bardzo popularny także za granicą. Tylko w 2019 roku historyczną stolicę Polski odwiedziło 14 milionów turystów. Ale Kraków to tylko jedno z miejsc na południu kraju, które warto odwiedzić. Podróż do Zakopanego krótsza o kilka godzin? Dlaczego nie! Wśród innych propozycji także m.in.  kopalnia soli w Wieliczce, muzeum oświęcimskie i papieskie Wadowice.

 

Port Lotniczy Bydgoszcz

Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

 

21 maja 2021 r.