Aktualności

fot. Tymon Markowski
fot. Tymon Markowski

Rzecznik Praw Dziecka doradzi

W najbliższy piątek 16 września będzie można skorzystać z porady prawnej specjalisty z warszawskiego Biura Rzecznika Praw Dziecka. Dyżur odbędzie się w przedstawicielstwie Urzędu Marszałkowskiego we Włocławku (ul. Bechiego 2, pok. nr 21). Pomoc można uzyskać w godzinach od 10 do 16 – osobiście bądź dzwoniąc pod numer 54 235 67 19.

 

To drugi z cyklu comiesięcznych dyżurów specjalistów z Biura Rzecznika Praw Dziecka w Kujawsko-Pomorskiem. Konsultacje będą prowadzone w największych miastach województwa.

 

Podczas dyżuru będzie można zasięgnąć porady w zakresie praw dziecka oraz możliwości zabezpieczenia tych praw przed bezprawną ingerencją. Będzie można również poinformować o indywidualnych przypadkach naruszenia praw dziecka. W szczególności zapraszamy osoby, które w trakcie dyżuru chcą zgłosić przedstawicielowi z Biura Rzecznika Praw Dziecka sprawy np. dotyczące zaniedbań lub stosowania przemocy wobec dzieci, zagrożenia ich praw w sytuacjach konfliktów rodzicielskich, problemów w zapewnieniu dzieciom optymalnych warunków opiekuńczo-wychowawczych.

 

 Pierwszy cykliczny dyżur specjalisty z Biura Rzecznika Praw Dziecka odbył się 4 lipca w Przedstawicielstwie Urzędu Marszałkowskiego w Bydgoszczy – więcej tutaj.

 

Prawnik z warszawskiego biura rzecznika udzielał również porad w ramach ubiegłorocznych wojewódzkich obchodów Międzynarodowego Dnia Zapobiegania Przemocy wobec Dzieci oraz Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka. Dyżur zorganizowano w Kujawsko-Pomorskim Ośrodku Adopcyjnym w Toruniu. Mieszkańcy zgłaszali zarówno osobiście, jak i telefonicznie problemy dotyczące między innymi zabezpieczenia kontaktów, zapewnienia prawidłowego leczenia małoletnich oraz kwestii spadkowych. Więcej tutaj.

 

Beata Krzemińska
rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

30 czerwca 2016 r.

Ostatnia aktualizacja: 14 września 2016 r.